USA – decyzja w sprawie stóp procentowych. Poranne odreagowanie GBP.

Poranny handel na rynku walutowym przynosi lekkie odreagowanie wczorajszego osłabienia funta brytyjskiego. Dziś w okolicach godziny 7:00 cena GBP/PLN w stosunku do wczorajszych minimów wzrosła o około 4,7 groszy. Nadal jednak znajduje się poniżej 5 zł. Przyczyna tego odbicia nie ma jednak podstaw makroekonomicznych, a wpływu na tą sytuacje upatruje się w braku płynności na styku sesji azjatyckiej i europejskiej. Zainteresowanych błyskawicznymi przelewami z Anglii do Polski w 30 minut i korzystną wymianą zapraszamy do aktywowania usługi po rejestracji.

Główne waluty względem polskiego złotego mają o poranku ograniczoną zmienność przed dzisiejszym wieczornym wydarzeniem o którym więcej poniżej. Polska waluta jest wyceniana w sposób następujący: EUR/PLN 4,3180, USD/PLN 4,0630, CHF/PLN 4,0320, GBP/PLN 4,9665.

Dziś o godzinie 19:00 w kalendarzu makroekonomicznym znajduje się długo oczekiwane przez rynki wydarzenie, a mianowicie decyzja w sprawie stóp procentowych w USA. W tym samym czasie FOMC (Komitet Federalny Otwartego Rynku) zaprezentuje projekcje makroekonomiczne. Pół godziny później odbędzie się konferencja prasowa po posiedzeniu FOMC. Rynek wycenia szanse na podwyżkę stóp procentowych w USA na 90%. Aktualna wartość stóp procentowych w USA to przedział 0,50%-75%, natomiast prognoza zakłada podwyżkę do 0,75-1,00%. Mimo tego, że mówi się, że decyzja podwyżki jest już w cenach rynkowych to należy spodziewać się podwyższonej zmienności w dniu dzisiejszym.

Wcześniej z ważniejszych danych dnia dzisiejszego poznamy szwajcarskie dane na temat inflacji producenckiej, a Wielka Brytania opublikuje dane na temat stopy bezrobocia oraz wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Poza decyzją stóp procentowych Stany Zjednoczone przedstawią w dniu dzisiejszym odczyty inflacji konsumenckiej i wyniki sprzedaży detalicznej za luty. Z rodzimej gospodarki Polska opublikuje wskaźniki inflacji bazowej za styczeń oraz luty.

Udostępnij post