Polepszenie sytuacji na złotym. Dzisiaj ważne dane z USA

W dniu wczorajszym obserwowaliśmy umocnienie się złotego. Wpływ na to miało polepszenie się nastrojów na globalnych rynkach. Pomogły również korzystne dane z polskiej gospodarki. Marcowy indeks PMI wyniósł 53,7 – wynik co prawda nie poprawił się od ostatniego czasu, natomiast oczekiwano, że wyniesie on 53,2. Oprócz danych z Polski, opublikowano również aktualną wartość tego wskaźnika m.in. ze strefy euro (56,6), Wielkiej Brytanii (55,1), czy Szwecji (55,9). Sprzedaż detaliczna ze Szwajcarii okazała się lepsza od prognoz (-0,2% wobec -0,7%).

Notowania złotego w stosunku do głównych walut poprawiły się. Kurs EURPLN obecnie znajduje się poniżej poziomu 4,20, jednak dzisiaj rano ma tendencję wzrostową. Mniej płacimy również za franka szwajcarskiego. Kurs CHFPLN dzisiaj rano wynosi nieco poniżej 3,57. Poranny handel rozpoczęliśmy od umocnienia się dolara do złotego. Kurs znajduje się już powyżej 3,42, chociaż wczoraj był na poziomie 3,41. Również funt brytyjski, pomimo wczorajszego osłabienia, dzisiaj rośnie w stosunku do naszej waluty. Obecnie zbliża się do 4,8150.

W dniu dzisiejszym wydarzeniem dnia na rynkach finansowych będzie raport ADP z USA. Oprócz tego poznamy lutowe zamówienia na dobra trwałego użytku oraz dobra bez środków transportu. O godzinie 16 naszego czasu spłyną informację na temat marcowego raportu ISM dla usług. Wskaźniki te są o tyle istotne, ponieważ mogą sugerować zmianę zatrudnienia w amerykańskiej gospodarce, której wyniki poznamy w piątek i których interpretacja będzie wpływać na zachowanie się EURUSD.

Z rodzimego rynku poznamy dzisiaj wstępne odczyty inflacji CPI za marze. Oczekiwana jest dynamika na poziomie 0,2% w skali miesiąca oraz 1,6% w ujęciu rocznym.

Udostępnij post