Możliwa korekta na EURUSD. Dziś start negocjacji ws. Brexitu.

Za nami podwyżka stóp procentowych w USA oraz weekendowa II tura wyborów we Francji. Jak podało francuskie MSW po przeliczeniu 92 proc. głosów, zdecydowanie  w II turze wyborów we Francji zwyciężyły partia Emmanuela Macrona LREM Francji wraz z koalicyjną partią MoDem, zdobywając co najmniej 301 miejsc w 577-osobowym Zgromadzeniu Narodowym.

Dzisiaj o godzinie 11:00 wystartowały negocjacje w sprawie Brexitu w Wielkiej Brytanii. Wyjściu ze wspólnoty sprzeciwia się Szkocja, która chciałaby uzyskać niepodległość w ramach UE. Około południa czasu polskiego funt brytyjski oscyluje w okolicach 4,80 PLN.

Sytuacja na parze EUR/USD wygląda następująco. W ostatnim czasie cena dotarła do okolic 1,13, ale po decyzji FOMC z ostatniego tygodnia cena została nieco skorygowana w dół. Na wykresie dziennym EUR/USD utworzył się tzw. pinbar sugerujący spadki – rysunek poniżej. Luka cenowa powstała po wyborach we Francji nęci zawieraniem krótkich pozycji w oczekiwaniu na korektę.

Jednak już na wykresie miesięcznym widzimy szpulkę, czyli świecę niezdecydowania. Zatem dla EUR/USD silnym oporem przy rozpatrywaniu większych interwałów pozostaje poziom 1,13, natomiast wsparciem są dolne okolice wskazanej poniżej luki cenowej, czyli 1,0778.

Od momentu decyzji FOMC w USA i podwyżce stóp procentowych widać lekkie osłabienie polskiego złotego. Aktualnie polski złoty wobec głównych walut jest wyceniany następująco: EUR/PLN 4,2060 zł, USD/PLN 3,7560 zł, CHF/PLN 3,8650 zł, GBP/PLN 4,8000 zł.

Udostępnij post