Kolejne dobre dane dla frankowiczów – CHF wciąż tanieje

Przez ostatni czas frankowicze mogą mieć powody do radości. Kurs CHFPLN wciąż utrzymuje tendencję spadkową. W dniu wczorajszym, pomimo dobrych danych płynących ze Szwajcarii (lepsze od prognozy odczyty PMI przemysłu oraz sprzedaży detalicznej), tendencja ta była zachowana. W drugiej części dnia pojawił się dodatkowo komunikat o projekcie ustawy zaproponowanej przez kancelarię Prezydenta. Zakłada ona utworzenie funduszu restrukturyzacyjnego, do którego składki wpłacać będą banki, w zależności od wielkości portfela kredytów walutowych. Informacja nie została optymistycznie przyjęta przez inwestorów, na co rynek kapitałowy odpowiednio zareagował. Złotówka natomiast wciąż się umacniała – w drugiej części dnia kurs franka spadł poniżej 3,70.

Kolejną walutą, która traciła w stosunku do złotówki jest dolar. W tym przypadku utrzymany jest trend spadkowy. W dniu wczorajszym momentami kurs spadał nawet poniżej 3,58, by później powrócić w okolice 3,59. Niewątpliwie widać słabość dolara w stosunku do euro. W dniu wczorajszym przez pewien czas przekroczono poziom kurs EURUSD wzrósł powyżej 1,19.

W przypadku EURPLN nie było zbyt dużej zmienności. Wartości oscylowały w dniu wczorajszym w okolicach 4,25. Funt w dniu dzisiejszym lekko umacnia się w stosunku do złotówki. Obecnie są to okolice 4,7524.

Dzień dzisiejszy to m.in. dane z Chin – odczyt PMI dla usług. Obecnie wiadomo już, że wypadł gorzej niż prognoza (51,5 wobec 51,9). Pozostałe wydarzenia mogące mieć wpływ na kształtowanie się kursów walut znajdują się w poniższym kalendarium.

Udostępnij post