Funt traci po podwyżce stóp procentowych przez BoE. Dzisiaj dane z amerykańskiego rynku pracy

 

W dniu wczorajszym wydarzeniem na rynku było podwyższenie stóp procentowych o 0,25 pb przez Bank of England. Obecny poziom to 0,75%. Zaskoczeniem było natomiast to, iż wszyscy członkowie byli za, natomiast inwestorzy oczekiwali, że część członków wstrzyma się od głosu. Suma summarum funt stracił na tym wydarzeniu – kurs EURGBP w dniu wczorajszym wzrósł i obecnie kontynuuje ten ruch (euro umacnia się do funta).

Trwające wciąż napięcie na linii USA-Chiny powoduje awersję do ryzyka, przez co złoty tracił wczoraj do głównych walut. Kurs EURPLN przekroczył wczoraj 4,28, dzisiaj jednak notowany jest nieco powyżej 4,27. USDPLN kwotowany jest w okolicach 3,69, GBPPLN spada do 4,79, natomiast CHFPLN znajduje się już powyżej 3,70.

W dniu dzisiejszym uwaga inwestorów zwrócona będzie w stronę USA, skąd poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Oprócz tego poznamy sprzedaż detaliczną ze Słowacji oraz Węgier, Spłyną również dane o inflacji CPI ze Szwajcarii oraz odczyt PMI dla usług z Wielkiej Brytanii oraz USA.

Udostępnij post