Funt drożeje, pozostałe waluty zgodnie z trendem

W dniu dzisiejszym czeka nas, w stosunku do drugiej części zeszłego tygodnia, raczej niewielka ilość danych makroekonomicznych. Przypomnijmy – w zeszłą środę bank centralny kanady, nieoczekiwanie podwyższył poziom stopy procentowej do 1,00%. Reakcja była dosyć gwałtowna – CADPLN w ciągu zaledwie kilku minut poszybował w górę o ok. 6 groszy. W czwartek z kolei odbyło się posiedzenie EBC. Słowa Mario Draghiego zostały odczytane jastrzębio – po raz kolejny na wykresie EURUSD zobaczyliśmy poziomy powyżej 1,20. Przy okazji umocnienia się euro, zyskał również złoty – kurs USDPLN jest na poziomach z maja 2015, czyli ok. 3,53. Dla importerów z USA jest to zdecydowanie dobra wiadomość. W piątek spłynęły do nas również dane z Wielkiej Brytanii, dotyczące wyników produkcji przemysłowej, poznaliśmy również bilans handlu zagranicznego. Mieliśmy również otrzymać najnowszy rating Polski, ogłaszamy przez Moody’s, jednak tak się nie stało.

Patrząc na EURPLN widzimy, że trend wzrostowy, zapoczątkowany w maju jest wciąż aktualny, jednak złoty nie poddaje się tak łatwo. Na dzień dzisiejszy kurs oscyluje w okolicach 4,24, czyli zdecydowanie niżej niż w połowie sierpnia.

Kurs CHFPLN od jakiegoś czasu zatrzymał się powyżej 3,70. Za franki mimo wszystko płacimy zdecydowanie mniej niż w połowie sierpnia, kiedy to kurs zbliżał się do 3,80. W dłuższej perspektywie wciąż możliwe jest dalsze umacnianie się złotego.

Nieco inaczej sytuacja wygląda na GBPPLN  – kurs po osiągnięciu minimum poniżej 4,57 na koniec sierpnia, wzrósł do niecałych 4,66. Sytuacja ta na pewno jest korzystna chociażby dla osób przelewających funty z Wielkiej Brytanii do Polski, wciąż jednak kurs jest daleki od tego z końca zeszłego roku. O ile w długim okresie na wykresie dziennym cena porusza się w trendzie wzrostowym to na wykresie 4 godzinnym para GBPPLN rośnie (Rysunki poniżej: 4 godziny i dzienny).

Tak jak wspomniałem wcześniej, dzień dzisiejszy przyniesie niewiele danych z rynku – o godz. 9:00 wystąpił członek zarządu ECB Benoit Coeure, poznaliśmy odczyty inflacji z Czech (Inflacja CPI (m/m) sierpień -0,1%, Inflacja CPI (r/r) 2,5%, czyli zgodnie z prognozą). Otrzymaliśmy również dane o produkcji przemysłowej na Słowacji za lipiec (9,2%, wobec prognozy 5,2%). O godzinie 14:00 czeka nas jeszcze aktualizacja Inflacji CPI z Polski.

ABY SZYBKO PRZELEWAĆ GBP Z UK DO POLSKI,
 KLIKNIJ TUTAJ I ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO NA TREJDOO.COM!


DODATKOWO PO REJESTRACJI OTRZYMASZ NA MAILA LINKI DO DARMOWYCH PORADNIKÓW.
DARMOWE PORADNIKI MOŻESZ TAKŻE POBRAĆ KLIKAJĄC PONIŻEJ.

1.       Jak zarejestrować się na Trejdoo.com

2.       Jak aktywować usługę szybkich i tanich przelewów z UK do PL

3.       Jak szybko przelać GBP z UK do PL w niej niż 60 minut

Udostępnij post