Funt brytyjski coraz mocniejszy

Wczorajsze dane makroekonomiczne związane z odczytami indeksu PMI dla przemysłu w Polsce i w Wielkiej Brytanii, zaskoczyły rynek.

Przedstawiona o godzinie 9:00 wartość indeksu dla polskiego przemysłu wyniosła 54,4 pkt, wobec oczekiwanych 53,6 pkt, umocniła złotego w stosunku do europejskiej waluty.

O godzinie 10:28 opublikowany został indeks PMI dla brytyjskiego przemysłu, który wzrósł do poziomu 58,4 pkt, z oczekiwanych 56,3 pkt. Zaprezentowane dane zdecydowanie umocniły funta brytyjskiego w stosunku do polskiej waluty i jednocześnie potwierdziły trend wzrostowy, ustanowiony pod koniec października tego roku. 🙂

W godzinach popołudniowych przedstawiony został indeks ISM dla amerykańskiego przemysłu. Pomimo lepszych od prognoz danych (wartość wyniosła 57,3 pkt wobec oczekiwanych 55 pkt) dolar tylko lekko się umocnił w stosunku do złotego.
W dniu dzisiejszym nie będzie ważniejszych publikacji makroekonomicznych. Jedynie ze Strefy Euro o godzinie 09:58 poznamy wartość indeksu PMI dla usług, a o 11:00 wysokość inflacji PPI.

Udostępnij post