Tematem wczorajszego dnia zdecydowanie był EURUSD. Praktycznie już na początku dnia doszło do testowania poziomu 1,20, który dosyć szybko został przebity, zakrywając lukę cenową z grudnia 2014. Zaraz po tym dolar zaczął odrabiać straty, między innymi po lepszym od oczekiwań odczycie indeksu zaufania konsumentów w USA. Najnowszy odczyt wykazał wzrost do 122,9 pkt. W stosunku do lipcowych danych wynoszących 120,0 pkt. Warto przy okazji zerknąć na wykres dzienny – spadająca gwiazda może sugerować wejście do gry strony podażowej.
Złoty w stosunku do dolara zakończył dzień na poziomie podobnym do początku dnia – ok. 3,5480. Oczywiście wraz ze słabnącym kursem dolara do euro, zaobserwowaliśmy chwilowe osłabienie USDPLN (minimum wyniosło 3,5284), jednak później kurs sukcesywnie rósł. Podobnie sytuacja wyglądała na GBPPLN – tutaj kurs pod koniec dnia wyniósł nieco poniżej 4,59. Nieco więcej działo się na CHFPLN, gdzie po początkowych wzrostach do 3,7520 złoty zaczął się umacniać, czego efektem były okolice 3,71 na zamknięciu. EURPLN w trakcie wczorajszego dnia pozostało praktycznie na niezmienionym poziomie. Kurs co prawda wahał się od 4,2650 do 4,2697, jednak finalnie zakończył w okolicach 4,2480.
Wczorajsze informacje z Korei Północnej odnośnie wystrzelenia rakiety spowodowały z kolei odwrót inwestorów od rynków akcyjnych. Po świetnym zeszłym tygodniu i powtórce z poniedziałku, WIG20 spadł wczoraj poniżej 2500 pkt. Odpływ kapitału można było zauważyć również na innych rynkach, między innymi na DAX’ie.
W dniu dzisiejszym możemy spodziewać się większej ilości danych niż w poprzednich dwóch dniach. Mamy już informację z Australii odnośnie Nowych domów oddanych do użytku (m/m) za lipiec. Aktualna wartość to -1,7% (poprzednio 11,7%), wobec prognozy -5,1%. Znamy również odczyt indeksu instytutu KOF (Szwajcaria) za sierpień. Dane są nieco gorsze od prognoz (104,1 wobec 107). W dalszej części dnia poznamy Raport ADP z USA, oraz najnowsze dane z tego rynku, odnoście PKB rew. Za II kw.