Dane z UK wspierają funta brytyjskiego. GBP/PLN powyżej 4,71 zł

Od początku miesiąca obserwujemy systematyczne umacnianie się funta do złotówki. Po dzisiejszych danych z Wielkiej Brytanii funt brytyjski kontynuuje umocnienie docierając na chwilę obecną do poziomu 4,7119. Przypomnijmy, że jeszcze pod koniec sierpnia GBPPLN osiągnął poziom 4,5748. W dniu dzisiejszym poznaliśmy dane dotyczące inflacji konsumenckiej za sierpień w Wielkiej Brytanii, które okazały się być wyższe od prognoz (zdjęcie poniżej).

źródło: macronext.pl

Jak widać na zdjęciu poniżej wspomniane dane okazały się dobrym impulsem do dalszego umacniania się funta brytyjskiego.  Z punktu widzenia technicznego na wykresie 4 godzinnym GBPPLN widać niemal idealna korektę ABC. Zakładając że jest to koniec korekty, wówczas cena mogłaby dążyć do przebicia górnej linii zaznaczonej na rysunku poniżej niebieską linią przerywaną. Jak na razie linię tą należy postrzegać jako opór. Dopiero jej silne przebicie może dać bardziej dynamiczny impuls wzrostowy. Wzrosty na GBPPLN to dobra wiadomość dla sprzedających funty brytyjskie.

Patrząc na EURUSD, obserwowaliśmy wczoraj realizację zysków – kurs spadł do poziomu 1,1945, czyli poniżej wsparcia na poziomie 1,1983. W dniu dzisiejszym obserwujemy wzrost wartości euro do dolara i ponowny lekki spadek po danych z UK. Dolar rośnie z kolei od ostatnich paru dni w stosunku do złotówki. USDPLN w dniu dzisiejszym wynosi jest blisko ceny 3,55.

Aktualnie kurs EURPLN wynosi ok. 4,25, CHFPLN natomiast ok. 3,7150. W obydwu przypadkach ostatnie notowania przebiegają raczej bez większych emocji, wpisując się w tezę, że euro umacnia się w stosunku do złotówki, frank szwajcarski z kolei jest w trendzie spadkowym.

W dniu wczorajszym pojawiła się też wypowiedź Eryka Łona z RPP, który stwierdził, iż ze względu na znaczne umocnienie się złotówki, dopuszcza możliwość dalszej obniżki stóp procentowych. Wypowiedź nieco dziwi, zwłaszcza, że według szefa NBP Adama Glapińskiego, który zakłada utrzymanie dotychczasowego poziomu stóp procentowych, do końca 2018 roku.

ABY SZYBKO PRZELEWAĆ GBP Z UK DO POLSKI,

 KLIKNIJ TUTAJ I ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO NA TREJDOO.COM!

POBIERZ TAKŻE DARMOWE PORADNIKI?

  1. Jak zarejestrować się na Trejdoo.com
  2. Jak aktywować usługę szybkich i tanich przelewów z UK do PL
  3. Jak szybko przelać GBP z UK do PL w niej niż 60 minut

Udostępnij post