Dane z Wielkiej Brytanii figurą dzisiejszego dnia

Dane z Wielkiej Brytanii figurą dzisiejszego dnia

W dniu wczorajszym nie mięliśmy zbyt wielu ważnych danych makroekonomicznych, dlatego też zmienność na rynkach walutowych była ograniczona. Dziś prawdopodobnie zaobserwujemy nieco większy „ruch” z uwagi na sporą ilość istotnych danych znajdujących się w kalendarzu makroekonomicznym.

O godzinie 9:30 Szwajcaria przedstawi odczyt dotyczący inflacji konsumenckiej. W tym samym czasie rozpocznie wystąpienie publicznie szef Narodowego Banku Szwajcarii Thomas Jordan. Warto zwrócić uwagę na te dane z punktu widzenia franka szwajcarskiego, który w stosunku do polskiego złotego znajduje się na linii trendu wzrostowego w układzie miesięcznym (pisaliśmy o tym wczoraj). Wieczorem kurs CHF/PLN ustanowił nowe minimum na poziomie 3,8324, jednak w tej chwili widzimy lekkie odreagowanie w górę w okolice 3,8400.

O 9:30 Szwecja przedstawi odczyt Inflacji konsumenckiej za kwiecień. Warto zwrócić uwagę na ten odczyt z uwagi na dużą rozbieżność między wartością poprzednią, a prognozowaną. Aktualny kurs SEK/PLN wynosi 0,4338.

Figurą dzisiejszego dnia będą dane z Wielkiej Brytanii i poznamy ich najwięcej. O 10:30 poznamy odczyty dotyczące bilansu handlu zagranicznego oraz wyniki produkcji przemysłowej za marzec. Następnie o godzinie 13:00 zostaną opublikowane: kwartalny raport BoE nt. inflacji za I kwartał, decyzja ws. stóp procentowych za bieżący miesiąc, a także protokół z posiedzenia BoE. Aktualny kurs GBP/PLN znajduje się w okolicach 5 zł.

Wreszcie o godzinie 14:30 otrzymamy tygodniowe dane z USA dotyczące zasiłków dla bezrobotnych. Aktualnie dolar amerykański jest wyceniany na 3,8680, natomiast euro na 4,2100.

Udostępnij post