Cena USD kontynuuje wzrosty po odczycie finalnych danych PKB za IV kwartał 2017

Po wczorajszych odczytach danych z USA dotyczących Produktu Krajowego Brutto za 4 kwartał 2017 zobaczyliśmy dalsze umocnienie dolara amerykańskiego.

Względem polskiego złotego dolar umocnił się o prawie 3 grosze docierając wczoraj do okolic 3,4180 zł (zielony obszar na wykresie godzinnym USDPLN poniżej).

Względem eur, dolar amerykański umocnił się o około 120 pipsów obniżając cenę EURUSD z 1,2420 do okolic 1,2300 (czerwony obszar zaznaczony na wykresie godzinnym EURUSD poniżej). Aktualnie kurs może napotkać wsparcie w okolicach ceny 1,2290 na którym znajduje grupowanie zniesieni Fibonacciego.

Wg. opublikowanych danych amerykańska gospodarka w IV kwartale 2017 rozwijała się szybciej niż oczekiwano, czemu sprzyjały wyższe wydatki gospodarstw domowych. Finalny Produkt Krajowy Brutto wyniósł 2,9% plasując się wyżej od oczekiwań na poziomie 2,7%, ale niżej niż odczyt poprzedniego III-go kwartału wynoszącego 3,2% (rysunek poniżej).

Konsumpcja prywatna wzrosła do 4% w stosunku do niższych prognoz wynoszących 3,8% i jeszcze niższych odczytów tego wskaźnika w okresie poprzednim wynoszącym 2,2%.

Zarejestruj się za darmo na Trejdoo.com i wymieniaj walutę po najlepszych kursach.

 

Udostępnij post