3 Eurocenty na EURUSD, 2 Grosze na USDPLN i 2 Grosze na EURPLN – to wynik wczorajszych decyzji EBC

Wydarzeniem wczorajszego dnia była decyzja EBC w sprawie stóp procentowych oraz konferencja po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego.

Stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie – o,4%. Program ilościowego skupu aktywów z rynku ma się zakończyć w grudniu tego roku. Do końca września Europejski Bank Centralny nadal będzie skupował aktywa z rynku w kwocie 30 mld euro miesięcznie. Jednak już od października do grudnia wielkość skupywanych aktywów ma się zmniejszyć do 15 mld eur miesięcznie. Ponadto bank centralny wydał komunikat, że nie ma w planach podwyżek stóp procentowych do 2019 roku.

Po powyższych danych kurs EURUSD zareagował silnym spadkiem, które były kontynuowane do końca wczorajszego dnia i początku dzisiejszego. W sumie euro osłabiło się wobec dolara amerykańskiego o ponad 3 eurocenty (300 pipsów) (zdjęcie poniżej).

Kurs EURPLN wzrósł o niecałe 2 grosze z poziomu w okolicach 3,6050 zł do 3,7140 zł (zdjęcie poniżej).

Zakres ruchu na parze EURPLN był też w okolicach 2-ch groszy, jednak najpierw cena spadła o grosz a potem wzrosła o 2 grosze. W dniu dzisiejszym kurs znajduje się w tym samym miejscu co przed decyzją EBC (zdjęcie poniżej).

Udostępnij post