Spot Trejdoo

Zapraszamy do zapoznania się z jedną z produkcji wideo - wymiana walut w internecie bez spreadu. Dlaczego warto? Bo spread is dead :)

Kontakt dla mediów

Masz pytanie?

Kontakt dla mediów:

Marta Scheibe
marta.scheibe@igoriatrade.com
Tel.: +48 881 202 804

Trejdoo.com wchodzi do gry

Na polskim rynku pojawiła się plaftorma, która oferuje unikalne usługi finansowe online.

Trejdoo.com, platforma internetowa uruchomiona przez notowaną na NewConnect spółkę Igoria Trade, umożliwia elektroniczną wymianę walut oraz korzystanie z rachunków powierniczych escrow w internecie.

Wymiana walut 2 w 1

Co prawda w sieci działa już szereg serwisów proponujących społecznościową wymianę walut – co daje możliwość uniknięcia kosztów spreadu, czyli różnicy pomiędzy kursem kupna i sprzedaży – jednak Trejdoo.com gwarantuje usługę na najwyższym poziomie, łącząc ją z możliwością zakupu waluty po aktualnym kursie rynkowym. W efekcie wymiana walut na Trejdoo.com jest możliwa zarówno po cenie oferowanej przez innego użytkownika, jak i przez sam rynek. Tej funkcjonalności nie posiada żaden inny internetowy kantor czy serwis społecznościowej wymiany.

Wymiana walut poprzez Trejdoo.com jest dużo tańsza, niż w banku albo kantorze; koszt nie obejmuje bowiem spreadu, kurs bywa korzystniejszy, a jednyną ceną jest prowizja w wysokości 0,2 proc. Pamiętajmy, że nawet typowe kantory internetowe korzystają na spreadzie. Przykładowo, jeśli wymienimy 1 000 EUR na PLN, w banku przy tej transakcji spread wyniesie ok. 120 PLN, w tradycyjnym kantorze ok. 70 PLN, a internetowym ok. 40 PLN. Dokonując wymiany na Trejdoo.com, jedyny jej koszt wyniesie 4,50 PLN.


Pierwsze escrow w polskim internecie

Usługa escrow na platformie Trejdoo.com adresowana jest tak do osób fizycznych, jak i firm zajmujących się handlem bądź świadczeniem różnego rodzaju usług. To nic innego, niż narzędzie depozytowe o bardzo atrakcyjnej i wygodnej formule. Za jego pomocą ustanawia się rachunek powierniczy, będący gwarancją dla przyszłej transakcji finansowej np. kupno-sprzedaż samochodu czy nieruchomości. Dzięki temu nie musimy mieć przy sobie gotówki na poczet zaliczki czy zadatku. Wystarczy, aby obie strony umowy posiadały konto w serwisie Trejdoo.com. W przypadku firm, escrow stanowi znakomite narzędzie gwarantujące rzetelność i pewność obu stron transakcji, również w obrocie międzynarodowym.

Do tej pory rachunek typu escrow można było uruchomić w banku lub kancelarii notarialnej. W porównaniu z Trejdoo.com, usługi te są jednak dużo droższe i bardziej czasochłonne. Platforma internetowa pobiera bowiem jedynie prowizję w wysokości od 0,3 proc. wartości transakcji.

Maksymalne bezpieczeństwo transakcji

Z obu oferowanych przez Trejdoo.com narzędzi korzystać można za pomocą jednego konta. Jego uruchomienie jest proste, dzięki intuicyjnemu interfejsowi trwa kilka minut. Główną zaletą platformy jest jej bezpieczeństwo. Podwójna ochrona, poprzez hasło sms oraz konto e-maliowe, wzmacnia poufność konta. Niezależnie od tego, autentyczność rachunku przypisanego do osoby fizycznej badź firmy jest dodatkowo weryfikowana przez operatora (użytkownik musi korzystać z własnego rachunku bankowego, a dane z konta bankowego i Trejdoo.com muszą być tożsame).

Platforma działa w ramach innowacyjnej infrastruktury informatycznej zapewniającej wysoką dostępność platformy (High Availability). W celu zapewnienia maksymalnej ochrony danych, zaimplementowano rozwiązania kryptograficzne, oferujące najwyższe bezpieczeństwo transakcji, zawieranych w ramach platformy (w tym certyfikat EV SSL z gwarancją 250,000.00 USD). Trejdoo.com przestrzega przepisów dotyczących zapobiegania praniu pieniędzy oraz przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu (AML/CFT). Poza tym, wszystkie transakcje są monitorowane w trybie 24/7 w celu ochrony interesów klientów i zapewnienia bezpieczeństwa obsługi transakcji. Środki każdego z użytkowników platformy przechowywane są na oddzielnych rachunkach bankowych i nigdy nie są łączone ze środkami operatora Trejdoo.com, spółki Igoria Trade S.A.

Ponieważ Igoria Trade jest spółką giełdową, jej działalność monitoruje GPW. Poza tym, podlega kontroli Narodowego Banku Polskiego i Komisji Nadzoru Finansowego, jak również audytom prowadzonym przez niezależnych kontrolerów.

W niedługim czasie spółka planuje rozszerzyć działalność o zagraniczne rynki. Jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie przedstawicielstwa w Hongkongu, a transakcje wymiany walut, obok franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego, dolara i euro – rozszerzona ma być o chiński juan.

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.