Spot Trejdoo

Zapraszamy do zapoznania się z jedną z produkcji wideo - wymiana walut w internecie bez spreadu. Dlaczego warto? Bo spread is dead :)

Kontakt dla mediów

Masz pytanie?

Kontakt dla mediów:

Marta Scheibe
marta.scheibe@igoriatrade.com
Tel.: +48 881 202 804

Spread is dead

Trejdoo.com, platforma wymiany walut i zabezpieczania transakcji za pomocą rachunku escrow, wprowadza dodatkową usługę dla swoich użytkowników. Od teraz – dzięki możliwości wymiany walut bez spreadu – mogą oni też spłacać kredyt za pośrednictwem serwisu, co pozwala zredukować zbędne opłaty nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Niemal zawsze zakupowi mieszkania, samochodu czy innej dużej inwestycji towarzyszy stres i szereg obaw – o bezpieczeństwo transakcji oraz niespodziewane koszty. Jeśli finansujemy transakcję kredytem w obcej walucie, obawy te mogą być jeszcze większe. Po pierwsze, koszty spreadu – czyli różnicy między kursem kupna i sprzedaży w banku – dodatkowo zwiększają wysokość rat. Po drugie, zanim do kupna dojdzie, musimy „upolować“ interesującą ofertę i zabezpieczyć przyszłą, ostateczną transakcję; wpłacenie zadatku czy zaliczki w gotówce, z rąk do rąk, to spore ryzyko.

Platforma transakcyjna Trejdoo.com oferuje dwa produkty finansowe: wymianę walut online oraz escrow, czyli zabezpieczenie transakcji. Korzystając z Trejdoo, nabywca np. nieruchomości skorzysta z obu usług. Wymieniając walutę za pomocą platformy, uniknie kosztów spreadu, może też dokonać wymiany waluty po dużo lepszym kursie, niż w banku czy kantorze. Również koszt transakcji jest dużo niższy (0,2 proc. wartości transakcji). Z kolei za pomocą escrow, może skutecznie zabezpieczyć transakcję, a całkowity koszt tej procedury to 0,5 proc. wartości kontraktu.

Dodatkową usługą oferowaną przez platformę Trejdoo.com jest możliwość spłaty kredytu za jej pośrednictwem. Prosta kalkulacja pokazuje, że dzięki takiemu działaniu jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych przez cały okres spłaty kredytu, unikając tym samym zbędnych kosztów związanych ze spreadem.

W celu zapewnienia maksymalnej ochrony danych, zaimplementowano rozwiązania kryptograficzne, oferujące najwyższe bezpieczeństwo transakcji, zawieranych w ramach platformy (w tym certyfikat EV SSL z gwarancją 250,000.00 USD). Trejdoo.com przestrzega przepisów dotyczących zapobiegania praniu brudnych pieniędzy oraz przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu (AML/CFT). Poza tym, wszystkie transakcje są monitorowane w trybie 24/7 w celu ochrony interesów klientów i zapewnienia bezpieczeństwa obsługi transakcji. Środki każdego z użytkowników platformy przechowywane są na oddzielnych rachunkach bankowych i nigdy nie są łączone ze środkami operatora Trejdoo.com, spółki Igoria Trade S.A.

Ponieważ Igoria Trade jest spółką giełdową, jej działalność monitoruje GPW. Poza tym, podlega kontroli Narodowego Banku Polskiego i Komisji Nadzoru Finansowego, jak również audytom prowadzonym przez niezależnych kontrolerów.

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.