Spot Trejdoo

Zapraszamy do zapoznania się z jedną z produkcji wideo - wymiana walut w internecie bez spreadu. Dlaczego warto? Bo spread is dead :)

Kontakt dla mediów

Masz pytanie?

Kontakt dla mediów:

Marta Scheibe
marta.scheibe@igoriatrade.com
Tel.: +48 881 202 804

Jak zmniejszyć koszty urlopu za granicą?

Słabsza złotówka sprawia, że wakacje za granicą są tego lata droższe niż przed rokiem. Wzrost cen można jednak ograniczyć wymieniając tanio waluty w Internecie.

Polacy w zdecydowanej większości (85 proc.) wolą planować swoje wakacje samodzielnie. Uzasadniamy to m.in. chęcią samodzielnego decydowania o formie spędzanego czasu oraz ceną (Wakacje Polaków 2011, TNS Pentor). Aby zapewnić sobie jak najwięcej atrakcji, a przy tym nie przepłacić, wielu z nas organizuje wyjazd z dużym wyprzedzeniem oraz szuka najlepszych ofert w Internecie. – Kosztami, na które rzadziej zwracamy uwagę, są te związane z wymianą walut w tradycyjnych kantorach. Tymczasem w przypadku dłuższego rodzinnego wyjazdu za granicę, mogą one sięgać kilkuset złotych. – mówi Wojciech Kuliński z platformy wymiany walut Trejdoo.com.

Niestety słabszy ostatnio złoty sprawia, że Polaków za granicą będzie stać na mniej – tylko w ciągu ostatniego roku euro zdrożało o prawie 10 proc., a to właśnie kraje strefy euro, takie jak Hiszpania, Włochy i Grecja będą, wg badania Nielsen Polska, najpopularniejszymi miejscami naszych wyjazdów w tym sezonie. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku dolara amerykańskiego, który podrożał o ponad 20 proc.

Podobnie jednak, jak w przypadku lotów i noclegów, również i w tym przypadku w szukaniu oszczędności pomocny okazuje się Internet. Dostępne w sieci platformy wymiany walut, takie jak Trejdoo.com, pozwalają zaoszczędzić nawet do 3 proc. wartości transakcji, które pobierają tradycyjne kantory (to koszty tzw. spreadu). Z badania Nielsen Polska wynika, że przeciętnie na wyjazd zagraniczny wydajemy już ponad 2,6 tys. zł na osobę. W przypadku wyprawy trzyosobowej rodziny, kupno euro przez Internet pozwoli zatem zaoszczędzić nawet 230 złotych, które można przeznaczyć na dłuższy pobyt za granicą lub dodatkowe atrakcje.

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.