Spot Trejdoo

Zapraszamy do zapoznania się z jedną z produkcji wideo - wymiana walut w internecie bez spreadu. Dlaczego warto? Bo spread is dead :)

Kontakt dla mediów

Masz pytanie?

Kontakt dla mediów:

Marta Scheibe
marta.scheibe@igoriatrade.com
Tel.: +48 881 202 804

Jak wymiana walut online pomoże firmom generować oszczędności?

Polscy przedsiębiorcy odnosząc sukcesy na zagranicznych rynkach często zastanawiają się jak nie przepłacać podczas realizacji transakcji przy wymianie walut, z której korzystają importując lub eksportując towary. Mają do wyboru wiele możliwości, które oferują banki, kantory stacjonarne i kantory internetowe. Pytanie tylko, która z nich będzie dla nich najlepsza i przede wszystkim, na co zwrócić uwagę wybierając ofertę, która nie będzie niosła ze sobą sporych kosztów związanych z wymianą waluty po niekorzystnych kursach.

Wymiana walut online i szybkie przelewy zagraniczne

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż wymiana walut przez Internet jest dużo tańsza niż realizacja takiego zlecenia w bankach. Wybierając opcje „przez Internet” możemy mieć pewność, że zaoszczędzimy koszty związane zarówno z wymianą waluty jak i z przelewami środków oraz czas, który, jak dobrze wiemy, to również pieniądz.

Usługa dostępna online i 24/7 pozwala na wygenerowanie oszczędności dzięki atrakcyjnym kursom wymiany walut oraz minimalnej wysokości spreadu (jest to zazwyczaj różnica rzędu od 1 do 3 gorszy). Kursy i spread są zdecydowanie wyższe w bankach i kantorach stacjonarnych. Efektem czego, kurs oferowany klientowi zdecydowanie odbiega od kursu średniego. Natomiast w kantorach internetowych, gdzie spread jest minimalny, transakcje zawierane są po znacznie korzystniejszych kursach, dzięki czemu można zaoszczędzić nawet do 7%.

Porównajmy koszty wymiany waluty w kantorze online oraz w jednym z banków, zakładając, że sprzedaliśmy towar kontrahentowi z Niemiec za 10 000 EUR.

Nazwa instytucjiKurs kupnaKurs sprzedażyŚredni kursSpreadKwota otrzymana ze sprzedażyOszczędności
Trejdoo.com 4,3815 4,3989 4,3960 0,0174 43 727,37 PLN 1 511,37 PLN
Bank 4,2216 4,5734   0,3518 42 216,00 PLN -
Opracowanie własne, kursy z dnia 20.05.2016

Negocjowane kursy

Wygodną usługą jest również możliwość negocjowania kursów. W kantorach internetowych można negocjować kurs już od 1000 złotych, co jest niewątpliwie ogromnym plusem dla przedsiębiorców. W bankach natomiast limit negocjacji wynosi 10 000 złotych na jednej transakcji, a w kantorach stacjonarnych nie ma takich możliwości, przez co przedsiębiorcy są mocno „ograniczeni”. Warto więc zwrócić uwagę, który kantor oferuje taką usługę. Platforma Trejdoo oferuje możliwość negocjacji kursów już od 1000 jednostek danej waluty, dzięki czemu przy każdej wymianie walut online istnieje możliwość negocjacji.

Pomoc dealera walutowego

Wiadomo, że przedsiębiorcy obracają sporymi kwotami. Zdecydowanie się na usługi kantoru online niekiedy może być trudną decyzją. Dlatego kantory internetowe oferują pomoc swojego dealera walutowego, który może pomóc w wytłumaczeniu działania pewnych mechanizmów na platformie oraz podpowiedzieć, kiedy będzie najbardziej odpowiedni moment na wymianę waluty dzięki w kantorze internetowym. Jak zrobić to najlepiej? Wystarczy wykonać telefon do dealera walutowego. Rozmowa trwająca nawet kilka minut może przynieść wymierne korzyści.

Tak więc, wystarczy kilka minut na wymianę waluty przez Internet, przesłanie środków do kontrahenta oraz zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy. Nieodzowny element biznesu to zysk. Warto zatem rozważyć i porównać usługi dostępne na rynku.

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.