Wybory pomogły GBP

GBP/PLN odważnie rusza w górę po wynikach wyborów w UK.

Powrót

Piątek, 8 maja 2015 r.

Kursy walut z godziny: 9:59

 • Kupno:Sprzedaż:
 •  

  EUR/PLN

  4,0500

  4,0569

 •  

  CHF/PLN

  3,8950

  3,9149

 •  

  GBP/PLN

  5,5701

  5,5721

 •  

  USD/PLN

  3,6001

  3,6169

 •  

  DKK/PLN

  0,5401

  0,5439

 •  

  SEK/PLN

  0,4341

  0,4379

 •  

  NOK/PLN

  0,4811

  0,4836

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Wybory pomogły GBP


GBP/PLN odważnie rusza w górę po wynikach wyborów w UK. Po wygraniu wyborów przez partię konserwatywną funt zaczyna się umacniać na rynku i dzisiaj w dalszym ciągu może być dyskontowane to wydarzenie. Niepokój przed wynikami wyborów ściągnął wczoraj GBP/PLN poniżej 5,5000. Po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników po godzinie 22, GBP/PLN zaczął gwałtownie się umacniać do poziomu 5,5500 w reakcji na ten wynik. Potem widzieliśmy dalszy wzrost wartości funta do złotego do okolic 5,6000. Zwycięstwo partii Davida Camerona stawia przed funtem dobre perspektywy. Jego partia dąży do niezależność wobec Unii Europejskiej, co bardzo pomoże brytyjskiej walucie. Dodatkowo w drugiej połowie 2017 roku Cameron zapowiada organizację referendum na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, co bardzo niepokoi europejską walutę, która po ogłoszeniu wyników zaczęła tracić do dolara, funta i franka szwajcarskiego.
Lepiej niż ostatnio ma się korona czeska. CZK/PLN po zaliczeniu dołków na 0,1445 kurs odbił w górę i obecnie mamy poziom 0,1477. Kurs dalej podąża śladami EUR/PLN, bo podobny ruch obserwujemy na tej parze.
Dzisiaj czeka nas jeszcze jeden mocny ruch na rynku, ale tym razem związany z dolarem amerykańskim. O 14:30 dane z rynku pracy na pewno pobudzą wahania na rynku.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


14:30 - USA - Sytuacja na rynku pracy, kwiecień.
Stopa bezrobocia - prognoza 5,4%, poprzedni odczyt 5,5%.
Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym - prognoza 225 tys., poprzedni odczyt 126 tys.
Zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym - prognoza 223 tys., poprzedni odczyt 129 tys.
Długość tygodnia pracy - prognoza 34,5godz., poprzedni odczyt 34,5godz.
Płaca godzinowa (m/m) - prognoza 0,2%, poprzedni odczyt 0,3%.

 

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.