Frank nie taki mocny

Powrót

Czwartek, 7 maja 2015 r.

Kursy walut z godziny: 8:23

 • Kupno:Sprzedaż:
 •  

  EUR/PLN

  4,0405

  4,0599

 •  

  CHF/PLN

  3,8800

  3,9077

 •  

  GBP/PLN

  5,4151

  5,4501

 •  

  USD/PLN

  3,5601

  3,5757

 •  

  DKK/PLN

  0,5401

  0,5439

 •  

  SEK/PLN

  0,4321

  0,4359

 •  

  NOK/PLN

  0,4781

  0,4819

 

 

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Frank nie taki mocny


Osłabienie złotego do franka dało się we znaki w ostatnich dniach. Kurs od poprzedniego tygodnia wzrósł z poziomu 3,8000 do obecnego 3,8970, a był już nawet w okolicach 3,9200. Po tak silnym umocnieniu złotego korekta wzrostowa na parze CHF/PLN jest jak najbardziej uzasadniona. Jednak wzrosty w dniu wczorajszym wyhamowały, a opór w okolicach 3,9080 został tylko delikatnie naruszony i w ostateczności się obronił. W najbliższych dniach ruchy na CHF/PLN będą zależały właśnie od utrzymania się tego oporu. Jeżeli on padnie, to kurs z technicznego punktu widzenia może rosnąć do 3,9450. Póki co od 16 lutego ten poziom nie został pokonany, więc nawet jeśli kurs podejdzie w te okolice, to jest bardzo małe prawdopodobieństwo wybicia wyżej i zaatakowania 4,0000.
NOK/PLN wczoraj atakował poziom 0,4850, jednak całe podejście zakończyło się szybkim fiaskiem. Kurs powrócił do poziomu 0,4800 i rano w tych okolicach się utrzymuje. Ropa utrzymuje się ponad 60 USD za baryłkę i póki co przy tych poziomach nie ma większego niepokoju dotyczącego spadku NOK/PLN.
Wczoraj wypowiadał się prezes NBP, Marek Belka. Mówił, że NBP jest bardzo zadowolony z obecnych poziomów, na których znajduje się złoty oraz, że stopy procentowe pozostaną niskie, jeśli spowolnienie globalne się utrzyma. Spowolnienie globalne swoją drogą, a w Polsce ekonomiści prognozują przyspieszenie gospodarcze, ponieważ wg informacji od banków, wiele małych i średnich przedsiębiorstw zgłasza zapotrzebowanie na kredyty, co oznacza, że mogą rozpoczynać nowe inwestycje.
Uwaga dziś na funta! Wyniki wyborów parlamentarnych mogą wywołać duże wahania na tej walucie.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


13:30 - USA - Raport Challengera, kwiecień - poprzedni odczyt 36,6 tys.

 

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.