Frank odrabia straty

Powrót

Czwartek, 30 kwietnia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:02

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,0233

  4,0300

 • CHF/PLN

  3,8300

  3,8599

 • GBP/PLN

  5,5651

  5,5997

 • USD/PLN

  3,6033

  3,6195

 • DKK/PLN

  0,5381

  0,5419

 • SEK/PLN

  0,4331

  0,4359

 • NOK/PLN

  0,4791

  0,4829

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Frank odrabia straty


Frank odbija się po ostatniej stracie, którą wykorzystała złotówka. Z technicznego punktu widzenia jest teraz miejsce do wzrostu CHF/PLN do poziomu 3,8770. Po drodze ważnym poziomem będzie 3,8550 i tam kurs może się na chwile zatrzymać, ale spodziewamy się na najbliższe dni odbicia w górę. Sytuacja z Grecją budzi największy niepokój w Europie, dlatego widzieliśmy w połowie kwietnia odbicie do 3,9300. Obecnie sytuacja się trochę uspokoiła, jest nadzieja na porozumienie i inwestorzy bardziej otwierają się na ryzyko, wychodząc ze szwajcarskiej waluty, w której depozyty są ujemnie oprocentowane. To poskutkowało osłabieniem franka i dlatego widzieliśmy kolejny najniższy poziom CHF/PLN od stycznia.
Wczorajsze posiedzenie FED nie zmieniło dużo jeżeli chodzi o notowania dolara. USD/PLN utrzymuje się poniżej 3,6300. Wczoraj negatywnie zaskoczyły dane PKB. Dynamika wzrostu amerykańskiej gospodarki ukształtowała się na poziomie 0,2%, a prognozy były w okolicach 1%. To oddala podwyżkę stóp procentowych w USA. Miała ona nastąpić w II kwartale bieżącego roku, ale rynek obecnie ją wycenia na przełom 2015 i 2016 roku.
Dzisiaj w kalendarium stopa bezrobocia i inflacja HICP ze Strefy Euro. Nie spodziewamy się dzisiaj specjalnej reakcji rynku na dane, które zostaną opublikowane.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


11:00 - Strefa Euro - Stopa bezrobocia, marzec - prognoza 11,2%, poprzedni odczyt 11,3%.
11:00 - Strefa Euro - Inflacja HICP - dane szacunkowe (r/r), kwiecień - prognoza 0,0%, poprzedni odczyt -0,1%.
15:45 - USA - Indeks Chicago PMI, kwiecień - prognoza 50, poprzedni odczyt 46,3.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.