SEK i GBP pod znakiem zapytania

Powrót

Wtorek, 28 kwietnia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 8:04

 • Kupno:Sprzedaż:
 •  

  EUR/PLN

  3,9900

  3,9969

 •  

  CHF/PLN

  3,8425

  3,8495

 •  

  GBP/PLN

  5,5653

  5,5997

 •  

  USD/PLN

  3,6581

  3,6739

 •  

  DKK/PLN

  0,5321

  0,5359

 •  

  SEK/PLN

  0,4231

  0,4269

 •  

  NOK/PLN

  0,4721

  0,4759

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


SEK i GBP pod znakiem zapytania


Sytuacja na GBP/PLN powoli się poprawia. Co prawda wczoraj kurs zaliczył spadek z poziomu 5,6400 do obecnego 5,5820, jednak dołek, który został ustanowiony jest wyżej od poprzedniego, co daje nadzieję na kolejne wzrosty. Dzisiaj zostanie opublikowany odczyt PKB z Wielkiej Brytanii i to będzie najważniejsze wydarzenie dla brytyjskiej waluty. Z technicznego punktu widzenia, jak wspominaliśmy wyżej, jest szansa na wzrost, jednak jeżeli odczyt PKB będzie słaby kurs może spaść w okolice 5,5100. Fundamenty przemawiają za tym, że odczyt może być dobry, to oznacza przybliżenie podwyżki stóp procentowych w UK, a to byłaby bardzo dobra informacja dla brytyjskiej waluty.
Dzisiaj o 9:30 mamy dane ze Szwecji. Korona szwedzka jest bardzo wrażliwa na dane makroekonomiczne, a zaraz po publikacji kurs zmienia się skokowo, dlatego dzisiaj po tej godzinie spodziewamy się sporych wahań. SEK/PLN jest od 13 marca w trendzie spadkowym i od tamtej daty kurs spadł już o ponad 3 grosze i znajduje się na wieloletnich minimach. Poziom 0,4250, gdzie niedużo powyżej jest obecnie notowany SEK/PLN, był już dwa razy testowany i jeżeli dane dziś zawiodą, to opór puści i zobaczymy kolejne minima na omawianej parze.
Dzisiaj w kalendarium oprócz danych z UK oraz ze Szwecji mamy mało znaczące dane z USA. Wszystko co najciekawsze wydarzy się jutro, mianowicie publikacja PKB, a przede wszystkich posiedzenie FOMC i konferencja Janet L. Yellen.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


09:30 - Szwecja - Bilans handlu zagranicznego (SEK), marzec - poprzedni odczyt 4,6 mld.
09:30 - Szwecja - Inflacja PPI (r/r), marzec - poprzedni odczyt 1,9%.
09:30 - Szwecja - Sprzedaż detaliczna n.s.a. (r/r), marzec - prognoza 3,3%, poprzedni odczyt 4,8%.
10:30 - Wlk. Brytania - Produkt Krajowy Brutto, wst., I kw.
PKB s.a., wst., (r/r) -.prognoza 2,6%, poprzedni odczyt 2,7%.
16:00 - USA - Indeks zaufania konsumentów - Conference Board, kwiecień - prognoza 102,5, poprzedni odczyt 101,3.
16:00 - USA - Indeks Fed z Richmond, kwiecień - prognoza -2, poprzedni odczyt -8.

 

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.