Małe prawdopodobieństwo spadków

Powrót

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 8:13

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,0162

  4,0300

 • CHF/PLN

  3,9010

  3,9259

 • GBP/PLN

  5,5900

  5,5999

 • USD/PLN

  3,7281

  3,7439

 • DKK/PLN

  0,5371

  0,5409

 • SEK/PLN

  0,4295

  0,4329

 • NOK/PLN

  0,4731

  0,4769

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Małe prawdopodobieństwo spadków


Trochę zawężają nam się wahania na EUR/PLN. Poprzedni tydzień był okazją do odreagowania po poprzednich spadkach do poziomu 4,0000 i dzisiaj jesteśmy w okolicach 4,0250. Z technicznego punktu widzenia jest szansa, aby kurs odbił do poziomu 4,0650. Jednak aby do tego doszło, najpierw trzeba pokonać opór na poziomie 4,0400, który będzie bronił kursu przed dalszą zwyżką. W najbliższym czasie nie spodziewamy się ponownego ataku na 4,0000 i zejścia niżej, ponieważ jest to bardzo silny opór. Wnioskujemy to z tego, że przy dużej wyprzedaży europejskiej waluty, jaką widzieliśmy dwa tygodnie temu, kurs mimo dwóch silnych ataków nie był w stanie na dłużej zagościć pod tym poziomem. W najbliższym tygodniu spodziewamy się powolnych wzrostów EUR/PLN.
NOK/PLN po ostatnich wzrostach, które osiągnęły poziom 0,4830, ponownie osunął się w dół do poziomu 0,4750. Ropa na rynku cały czas się utrzymuje powyżej 60 USD za baryłkę, więc wnioskujemy, że jest to korekta, realizacja zysków przez inwestorów na koniec poprzedniego tygodnia, dlatego widzimy tak duży spadek kursu. Jednak na najbliższe dni spodziewamy się ponownego odbicia kursu w górę.
Dzisiaj w kalendarium mamy ważne dane z polskiej gospodarki. Produkcja przemysłowa w Polsce stanowi 30% całej gospodarki, dlatego dzisiejszy odczyt za marzec dotyczący tego sektora da nam pogląd, w którą stronę zmierzamy.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


14:00 - Polska - Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa, marzec.
Produkcja przemysłowa (r/r) - prognoza 7,2%, poprzedni odczyt 4,9%.
Produkcja przemysłowa s.a. (r/r) - poprzedni odczyt 4,7%.
Produkcja budowlano-montażowa (r/r) - poprzedni odczyt -0,3%.
Produkcja budowlano-montażowa s.a. (r/r) - poprzedni odczyt -1,6%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.