Ważny dzień dla USD

Powrót

Piątek, 17 kwietnia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 8:25

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,0200

  4,0300

 • CHF/PLN

  3,8900

  3,9147

 • GBP/PLN

  5,5701

  5,5899

 • USD/PLN

  3,7231

  3,7419

 • DKK/PLN

  0,5361

  0,5399

 • SEK/PLN

  0,4321

  0,4359

 • NOK/PLN

  0,4801

  0,4839

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Ważny dzień dla USD


Dzisiaj mamy kolejny dzień w tym tygodniu, gdzie to dane makroekonomiczne będą najmocniej skupiały uwagę rynku. Dzisiaj o godzinie 14:30 zostaną opublikowane odczyty inflacji CPI z USA. Te dane są tak ważne z tego powodu, że prezes FED na ostatnim posiedzeniu poinformowała rynek, że losy podwyżki stóp w USA będą zależały od danych z rynku pracy i właśnie od inflacji. Rynek oczekuje, że inflacja pozostanie na tych samych poziomach, co miesiąc temu. Im niższa inflacja, tym gorzej dla dolara, ponieważ oddali się perspektywa podwyżki stóp przez FOMC. Dane na pewno są wielką niewiadomą. Prognozy, które zakładają takie same odczyty jak miesiąc temu pokazują, że tempo wzrostu CPI nie jest takie pewne, lecz toczy się gra o utrzymanie obecnej dynamiki. Na pewno może pomóc słabszy dolar, więc jest szansa na dobry odczyt. Z technicznego punktu widzenia USD/PLN kieruje się w stronę wsparcia na poziomie 3,7200. Od środy amerykańska waluta do złotego straciła 6 groszy. Jest to na pewno efekt słabszego dolara do euro, a także dobrze trzymającej się złotówki. Dzisiejsze ruchy na USD/PLN mają dwa scenariusze: lepszy od prognoz lub zgodny z nimi odczyt CPI wywinduje dolara do okolic 3,7700, zaś gorsze odczyty poprowadzą nas do poziomów 3,6950.
Ceny ropy Brent wyszły nad poziom 60 USD i korona norweska od razu zyskuje na wartości. NOK/PLN wspiął się na poziomy powyżej 0,4800 i w przypadku utrzymanie się cen ropy na obecnych poziomach będzie dawało koronie perspektywę na dalszy wzrost.
Dzisiaj w kalendarium oprócz inflacji CPI z USA mamy zupełnie nie istotne na ten moment dane o inflacji CPI ze Strefy Euro, dane dotyczące zatrudnienia i wynagrodzenia z Polski, które nie będą miały mocnego wpływu na ruchy PLN.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:30 - Wlk. Brytania - Stopa bezrobocia, luty - prognoza 5,6%, poprzedni odczyt 5,7%.
11:00 - Strefa Euro - Inflacja konsumencka, marzec.
14:00 - Polska - Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie, marzec.
14:30 - USA - Inflacja konsumencka, marzec.
Inflacja bazowa CPI (r/r) - prognoza 1,7%, poprzedni odczyt 1,7%.
Inflacja CPI (r/r) - prognoza 0,0%, poprzedni odczyt 0,0%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.