Euro czeka na ECB

Powrót

Poniedziałek, 13 kwietnia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 8:53

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,0105

  4,0279

 • CHF/PLN

  3,8610

  3,8829

 • GBP/PLN

  5,5151

  5,5499

 • USD/PLN

  3,7861

  3,8019

 • DKK/PLN

  0,5361

  0,5399

 • SEK/PLN

  0,4281

  0,4317

 • NOK/PLN

  0,4661

  0,4699

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Euro czeka na ECB


Piątkowe notowania niewiele zmieniły na parze EUR/PLN. Dzisiaj jesteśmy w okolicach poziomu zamknięcia z piątku, a kurs utrzymuje się powyżej 4,0150. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami kurs nie zszedł poniżej 4,0000, jednak jest duża szansa, aby to nastąpiło w tym tygodniu, ponieważ odbędzie się posiedzenie ECB. Z technicznego punktu widzenia EUR/PLN powinien dzisiaj podejść do poziomu 4,0300. Tam znajduje się silny opór, którego już dwa razy nie udało się pokonać, tj. w czwartek i piątek. Naszym zdaniem dzisiejsza próba też może zakończyć się fiaskiem, a wyższe poziomy będą tylko dobrą okazją dla inwestorów na sprzedaż wspólnej waluty. Do środy, kiedy to odbędzie się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego możemy widzieć stopniowo zwiększające się wahania na omawianej parze.
Ropa Brent podeszła pod poziom 60 USD i od razu reaguje NOK/PLN. Kurs po delikatnym zejściu poniżej 0,4600 odbija w górę i obecnie znajduje się w okolicy 0,4680. Wyższe ceny ropy mogą być spowodowane ostatnim atakiem bojowników Państwa Islamskiego na iracką rafinerię.
W kalendarium na dzisiaj nie ma nic, co by mogło wpłynąć znacznie na notowania. Jedynie budżet federalny USA może trochę poruszyć rynkiem, jednak waluty będą oczekiwały na prognozy środowego posiedzenia ECB.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


14:00 - Polska - Bilans płatniczy, luty.
Saldo obrotów towarowych (EUR) - poprzedni odczyt 1021 mln.
Saldo rachunku bieżącego (EUR) - prognoza 46 mln, poprzedni odczyt 56 mln.
20:00 - USA - Budżet federalny (USD), marzec - prognoza -44 mld, poprzedni odczyt -192 mld.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.