GBP/PLN słabnie w oczach

Powrót

Piątek, 3 kwietnia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 9:01

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,0650

  4,0800

 • CHF/PLN

  3,9000

  3,9129

 • GBP/PLN

  5,5451

  5,5649

 • USD/PLN

  3,7400

  3,7539

 • DKK/PLN

  0,5421

  0,5459

 • SEK/PLN

  0,4315

  0,4349

 • NOK/PLN

  0,4661

  0,4700

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


GBP/PLN słabnie w oczach


Ostatni dzień handlu przed świętami i sporo krajów już dzisiaj nie handluje. Dlatego rynek walutowy może charakteryzować się małą zmiennością. GBP/PLN 11 marca osiągnął najlepszy wynik od kilku lat na poziomie 5,9050. Dzisiaj funta mamy już prawie pół grosza niżej na 5,5520. W ostatnich dwóch tygodniach GBP/PLN dwa razy osiągał już ten poziom. Osłabienie funta związane jest z osłabieniem dolara na rynku, z którym jest dosyć mocno skorelowany oraz z powodu gorszych danych makroekonomicznych. W najbliższych dniach spodziewamy się konsolidacji GBP/PLN przy poziomie 5,5500, a w przyszłym tygodniu od czwartku zobaczymy nowy kierunek funta, który zostanie obrany po posiedzeniu Bank of England i decyzji ws. stóp procentowych w UK.
Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią dzisiaj o godzinie 14:30 poznamy dane z rynku pracy z USA. Jak wspominaliśmy, decyzja o podniesieniu stóp procentowych będzie zależeć głównie od poprawy na rynku pracy. Dlatego mimo iż handel na rynku FX będzie dzisiaj mały, to po opublikowaniu tych danych będziemy mieli na rynku spore wahania. Prognozy zakładają poprawę na rynku pracy, ale każde odchylenie w stronę poprawy lub pogorszenia stanu zatrudnienia wzmocni wahania na USD.
Na koniec chcieliśmy Państwu życzyć wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych. Dużo zdrowia, radości oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
Z najlepszymi życzeniami,
Dział Dealerów


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


14:30 - USA - Sytuacja na rynku pracy, marzec.
Stopa bezrobocia - prognoza 5,5%, poprzedni odczyt 5,5%.
Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym - prognoza 244 tys., poprzedni odczyt 295 tys.
Zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym - prognoza 235 tys., poprzedni odczyt 288 tys.
Długość tygodnia pracy - prognoza 34,6godz., poprzedni odczyt 34,6godz.
Płaca godzinowa (m/m) - prognoza 0,2%, poprzedni odczyt 0,1%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.