Koniec tygodnia należy do USD

Powrót

Czwartek, 2 kwietnia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 8:57

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,0551

  4,0560

 • CHF/PLN

  3,8999

  3,9099

 • GBP/PLN

  5,5751

  5,5949

 • USD/PLN

  3,7581

  3,7719

 • DKK/PLN

  0,5411

  0,5445

 • SEK/PLN

  0,4331

  0,4367

 • NOK/PLN

  0,4673

  0,4700

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Koniec tygodnia należy do USD


Dzisiaj powoli handel będzie znikał z rynku, ze względu na nadchodzące święta. Jutro w wielu krajach jest dzień wolny i banki nie będą pracowały, przez co obrót na rynku FX spadnie. Jednak dzisiaj mimo wszystko handel się odbywa i może być nerwowo na rynku. ECB opublikuje dzisiaj protokół z posiedzenia, które odbyło się na początku miesiąca, a po południu mamy wystąpienie prezesa FED. USD/PLN rano waha się między 3,7600 a 3,7700. Inwestorzy mogą wstrzymać się przed większymi zleceniami do wystąpienia pani Yellen. Z technicznego punktu widzenia USD/PLN jest teraz na wsparciu, które rozciąga się na poziomach 3,7500-3,7600. Na ten moment ciężko określić dalszy ruch na tej parze, ze względu na to silne wsparcie. Kluczowe dla dalszego rozwoju sytuacji będą dane makroekonomiczne: dzisiejsze dane dotyczące zamówień, a w szczególności jutrzejsze dane z rynku pracy w USA. Podczas ostatniego posiedzenia FOMC, pani Yellen przekazała światu informacje, że podwyżka stóp procentowych w USA będą zależeć między innymi właśnie od tych danych. Dlatego dzisiejsze dane o zamówieniach będą preludium do tego, co się wydarzy jutro. Dzisiaj prognozujemy zakres wahań na USD/PLN między 3,7500 a 3,7700.
CZK/PLN od 30 marca jest na równi pochyłej i kiedy pisaliśmy w zeszłym tygodniu, że kurs znajduje się w okolicach 0,1490, tak teraz mamy okolice 0,1470. Korona czeska, tak samo jak euro spada i póki europejska waluta będzie spadać, to CZK też nie będzie w najlepszej formie. Dane makroekonomiczne z czeskiej gospodarki nie pomagają, więc żadnej deski ratunku na razie nie ma.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


13:30 - Strefa Euro - Protokół z posiedzenia ECB, marzec.
13:30 - USA - Raport Challengera, marzec - poprzedni odczyt 50,58 tys.
14:30 - USA - Wystąpienie publiczne prezes Fed (Janet L. Yellen).
16:00 - USA - Zamówienia na dobra bez środków trans., fin. (m/m), luty - prognoza -0,4%, poprzedni odczyt -0,7%.
16:00 - USA - Zamówienia na dobra trwałego użytku, fin. (m/m), luty - prognoza -1,4%, poprzedni odczyt 2,0%.
16:00 - USA - Zamówienia w przemyśle (m/m), luty - prognoza -0,4%, poprzedni odczyt -0,2%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.