Ogromna zmienność

Powrót

Czwartek, 19 marca 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:43

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1201

  4,1299

 • CHF/PLN

  3,8801

  3,9069

 • GBP/PLN

  5,7251

  5,7599

 • USD/PLN

  3,8521

  3,8699

 • DKK/PLN

  0,5515

  0,5549

 • SEK/PLN

  0,4421

  0,4459

 • NOK/PLN

  0,4725

  0,4769

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Ogromna zmienność


Wieczór i poranek pełen emocji. Wczoraj wieczorem odbyło się posiedzenie FOMC, po którym Janet L. Yellen mówiła możliwości podwyżki stóp procentowych w USA. FOMC przy podwyżce stóp będzie się kierował danymi makroekonomicznymi oraz danymi z rynku pracy. Jednak rynek nie zareagował pozytywnie ja jej słowa, ponieważ opublikowane na tej konferencji projekcje wskaźników makroekonomicznych nie dają wielu powodów do radości, ponieważ są grosze niż na poprzednich projekcjach. Dolar zaczął gwałtownie się osłabiać. USD/PLN przed godziną 21 był na poziomie około 3,7500. Jednak rynek nie pozwolił dalej osłabić amerykańską walutę i dzisiaj widzimy ponownie kursy powyżej 3,8500. Zmienność na rynku jest ogromna.
Kolejna informacja z rynku to stopy procentowe w Szwajcarii. SNB pozostawił je na dotychczasowym poziomie i od rana frank umacnia się na całym rynku. Analitycy prognozowali kolejną obniżkę, co tłumaczy zachowanie rynku.
Dzisiaj rano zapadła również decyzja o stopach procentowych w Norwegii. Wbrew oczekiwaniom rynku, stopy pozostały na dotychczasowym poziomie, co jest bardzo pozytywną informacją dla korony norweskiej. Po decyzji NOK/PLN umacnia się z poziomu 0,4620 do 0,4740.
W dniu dzisiejszym nie ma więcej tak ważnych wydarzeń na rynku, jednak prawdopodobnie czeka nas spora zmienność. Rynek nie chce silnego euro i dolar będzie ponownie kupowany. Prognozujemy utrzymanie się USD/PLN powyżej 3,8350 z perspektywą powrotu nad 3,9000.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


13:30 - USA - Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, tydzień - prognoza 292 tys., poprzedni odczyt 289 tys.
15:00 - USA - Indeks wskaźników wyprzedzających - Conference Board, luty - prognoza 0,2%, poprzedni odczyt 0,2%.
15:00 - USA - Indeks Fed z Filadelfii, marzec - prognoza 7,1, poprzedni odczyt 5,2.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.