Dolar ponownie może się umocnić

Powrót

Środa, 18 marca 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:23

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1321

  4,1499

 • CHF/PLN

  3,8801

  3,8945

 • GBP/PLN

  5,7352

  5,7749

 • USD/PLN

  3,8961

  3,9145

 • DKK/PLN

  0,5527

  0,5569

 • SEK/PLN

  0,4481

  0,4500

 • NOK/PLN

  0,4673

  0,4709

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Dolar ponownie może się umocnić


W całym tygodniu dzisiejsze wydarzenie na rynku będzie najważniejsze. O godzinie 19:30 odbędzie się konferencja prasowa po posiedzeniu FOMC i prezes FED, Janet L. Yellen, wypowie się na temat dalszej polityki monetarnej w USA. Na dolarze widać wyczekiwanie na tę decyzję. Na USD/PLN widać to od poniedziałkowego popołudnia, kiedy to zmniejszyły się wahania na tej parze. Jeżeli chodzi o konferencję FED to prawdopodobnie prezes po raz kolejny odważnie będzie mówiła o podwyżkach stóp procentowych. Spodziewamy się również iż pani Yellen zwróci uwagę, że zbyt szybko umacniający się dolar nie jest zbyt dobry dla gospodarki. Prognozujemy, że podwyżka stóp w USA może nastąpić w drugim lub w trzecim kwartale i jest ona raczej pewna. Wobec tego spodziewamy się, że inwestorzy mimo silnego dolara, ponownie skłonią się dzisiaj do kupna amerykańskiej waluty. USD/PLN wieczorem może przebić poziom 3,9300.
Dzisiaj o 14:00 zostaną opublikowane dane nt. produkcji przemysłowej w Polsce. Są to bardzo ważne dane, ze względu na duży wpływ przemysłu na naszą gospodarkę. Prognozy są lepsze niż zeszłoroczne odczyty, więc w przypadku takiego odczytu możemy mieć do czynienia z umocnieniem narodowej waluty.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:30 - Wlk. Brytania - Stopa bezrobocia, styczeń - prognoza 5,6%, poprzedni odczyt 5,7%.
10:30 - Wlk. Brytania - Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, luty - prognoza -32,5 tys., poprzedni odczyt -38,6 tys.
14:00 - Polska - Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa, luty.
Produkcja przemysłowa (r/r) - prognoza 4%, poprzedni odczyt 1,7%.
Produkcja budowlano-montażowa (r/r) - poprzedni odczyt -0,7%.
14:00 - Polska Wyniki sprzedaży detalicznej, luty.
Sprzedaż detaliczna (m/m) - poprzedni odczyt -22,6%.
Sprzedaż detaliczna (r/r) - prognoza -0,1%, poprzedni odczyt 0,1%.
19:00 - USA - Decyzja FOMC ws. stóp procentowych, marzec - prognoza 0-0,25%, poprzedni odczyt 0-0,25%.
19:30 - USA - Konferencja prasowa po posiedzeniu FOMC.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.