USD/PLN najwyżej od 11 lat

Powrót

Czwartek, 12 marca 2015 r.

Kursy walut z godziny: 9:46

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1200

  4,1201

 • CHF/PLN

  3,8555

  3,8795

 • GBP/PLN

  5,8001

  5,8399

 • USD/PLN

  3,8831

  3,8999

 • DKK/PLN

  0,5501

  0,5549

 • SEK/PLN

  0,4503

  0,4549

 • NOK/PLN

  0,4761

  0,4799

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


USD/PLN najwyżej od 11 lat


Dolar kontynuuje rajd w górę i nic nie jest w stanie go powstrzymać. Ucieczka z europejskiej waluty do dolara daje się we znaki złotemu. USD/PLN wczoraj osiągnął najwyższy poziom od 11 lat, wybijając się ponad 3,9200. Wszystko jest spowodowane wyprzedażą euro za dolara na rynku walutowym i głównie w tym jest przyczyna. W marcu rozpoczęło się QE w Eurolandzie i na rynku walutowym wspólna waluta będzie "zwiedzała" najniższe poziomy od wielu lat. Za dolarem przemawia prognoza bliskiej podwyżki stóp procentowych i dobra perspektywa gospodarcza. Jednak wśród amerykańskich ekonomistów pojawiają się wypowiedzi, że mocny dolar nie jest dobry dla gospodarki Stanów Zjednoczonych. Z tego wynika, że jeżeli rzeczywiście tak będzie, to FED może nie zacieśniać polityki pieniężnej, aby świadomie osłabić dolara. Dzisiaj rano USD/PLN jest już poniżej 3,9000 i okupuje poziomy w okolicach 3,8900. Ten spadek jest spowodowany informacją z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który przyznał Ukrainie 17,5 miliardów dolarów kredytu. Ta informacja na chwilę poprawia nastroje w Europie i stwarza pretekst do tego, aby inwestorzy zrealizowali swoje zyski na ostatniej zwyżce dolara.
Wczoraj kiepski dzień miała korona norweska. NOK/PLN spadł pod poziom 0,4750, jednak dzisiaj kurs wyszedł już ponad ten poziom. Ropa dalej jest poniżej 60 USD i z technicznego punktu widzenia może być teraz bardzo ciekawie, bo po wzrostowej korekcie ropa znów wyraźnie traci i jest możliwość, że spadnie do minimów z 19 stycznia.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


11:00- Niemcy - Wystąpienie publiczne szefa Bundesbanku (Jens Weidmann).
13:30 - USA - Wyniki sprzedaży detalicznej luty.
Sprzedaż bez samochodów (m/m) - prognoza 0,4%, poprzedni odczyt -0,9%.
Sprzedaż detaliczna (m/m) - prognoza 0,5%, poprzedni odczyt -0,8%.
13:30 USA - Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych tydzień - prognoza 310 tys., poprzedni odczyt 320 tys.
13:45 Wlk. Brytania - Wystąpienie publiczne szefa BoE (Mark Carney).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.