Perspektywa franka

Powrót

Środa, 11 marca 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:26

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1350

  4,1499

 • CHF/PLN

  3,8800

  3,8849

 • GBP/PLN

  5,8401

  5,8749

 • USD/PLN

  3,8801

  3,8900

 • DKK/PLN

  0,5531

  0,5569

 • SEK/PLN

  0,4513

  0,4549

 • NOK/PLN

  0,4755

  0,4793

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Perspektywa franka


Frank systematycznie osłabia się względem złotego, a sprzyjają temu w długiej perspektywie fundamenty. Mianowicie stopa procentowa w PLN wyższa niż w Szwajcarii, a Polska gospodarka szybciej się rozwija. Dla rynków finansowych frank jest utożsamiany z bezpieczeństwem, dlatego w okresie niepewności geopolitycznej i kryzysów finansowych Szwajcarska waluta drożeje. Aktualnie ryzyko wyjścia Grecji ze Strefy Euro spadło, a o konflikcie na Ukrainie mniej głośno, w rezultacie mniejsze ryzyko w Europie sprzyja spadkowi franka. Z technicznego punktu widzenia, CHF/PLN znajduje się w trendzie spadkowym który nieco spowolnił. Wsparcie występuje w okolicach 3.8500 a opór na 3.8900. Prognozujemy, że kurs będzie w okolicach 3.8550.
NOK/PLN w ostatnich dniach zaczyna tracić na wartości i spadł poniżej 0,4800. Wszystko spowodowane kolejną falą przeceny na rynku ropy naftowej. Ropa Brent spadła poniżej 60 USD za baryłkę i od razu jest reakcja. Nie ma nowych informacji z Norwegii, które mogłyby poruszyć kursem, dlatego wszystko zależy od cen ropy.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:30 - Wlk. Brytania - Wyniki produkcji przemysłowej, styczeń.
Produkcja przemysłowa (m/m) - prognoza 0,2%, poprzedni odczyt -0,2%.
Przetwórstwo przemysłowe (m/m) - prognoza 0,3%, poprzedni odczyt 0,1%.
Produkcja przemysłowa (r/r) - prognoza 1,4%, poprzedni odczyt 0,5%.
Przetwórstwo przemysłowe (r/r)- prognoza 2,6%, poprzedni odczyt 2,4%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.