Rynek pomaga w umocnieniu

Powrót

Piątek, 6 marca 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:38

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1302

  4,1369

 • CHF/PLN

  3,8505

  3,8569

 • GBP/PLN

  5,6951

  5,7200

 • USD/PLN

  3,7481

  3,7600

 • DKK/PLN

  0,5521

  0,5559

 • SEK/PLN

  0,4471

  0,4509

 • NOK/PLN

  0,4801

  0,4839

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Rynek pomaga w umocnieniu


Wczorajsza decyzja RPP spowodowała tylko chwilowe osłabienie złotego. Stopy procentowe zostały obcięte o 50 punktów do poziomu 1,50%. Tak duża redukcja stóp powinna wywołać osłabienie złotego na rynkach, jednak po godzinie 16 na konferencji prasowej, prezes Marek Belka przekazał opinii publicznej, że jest to koniec operacji RPP na stopach procentowych. To wywołało euforie na złotym i zaczął się on gwałtownie umacniać. Dzisiaj złoty tez zyskuje. CHF/PLN spadł poniżej 3,8400 i jest najniżej od momentu interwencji SNB. W najbliższych dniach złoty może jeszcze trochę zyskać, jednak jeżeli emocje na rynkach opadną, wtedy będzie weryfikowana polska gospodarka i jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, to złoty może tak szybką zacząć tracić jak teraz zyskuje.
Kurs NOK/PLN w wysokiej mierze zależy od cen ropy na rynkach. Innymi słowy wyższa cena ropy sprzyja umocnieniu Korony Norweskiej względem złotego. Zmienność na tej parze walutowej zwiększyła się w od wczoraj z powodu decyzji Rady Polityki Pieniężnej odnośnie cięcia stóp.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


11:00 - Strefa Euro - Produkt Krajowy Brutto, rew., IV kw.
PKB s.a., rew. (k/k) IV kw. - prognoza 0,3%, poprzedni odczyt 0,2%.
PKB s.a., rew. (r/r) IV kw. - prognoza 0,9%, poprzedni odczyt 0,8%.
14:30 - USA - Sytuacja na rynku pracy, luty.
Stopa bezrobocia - prognoza 5,6%, poprzedni odczyt 5,7%.
Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym - prognoza 240 tys., poprzedni odczyt 257 tys.
Zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym - prognoza 227 tys., poprzedni odczyt 267 tys.
Długość tygodnia pracy - prognoza 34,6godz., poprzedni odczyt 34,6godz.
Płaca godzinowa (m/m)- prognoza 0,2%, - poprzedni odczyt 0,5%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.