Ostatnie chwile siły złotego

Powrót

Wtorek, 3 marca 2015 r.

Kursy walut z godziny: 9:58

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1490

  4,1500

 • CHF/PLN

  3,8701

  3,8769

 • GBP/PLN

  5,6901

  5,7200

 • USD/PLN

  3,7071

  3,7249

 • DKK/PLN

  0,5551

  0,5587

 • SEK/PLN

  0,4441

  0,4475

 • NOK/PLN

  0,4803

  0,4839

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Ostatnie chwile siły złotego


Zakres wahań na euro znacznie się zmniejszył w ciągu ostatnich kilku dni. Wczoraj w godzinach popołudniowych zakres wahań na EUR/PLN wynosił niewiele ponad 50 punktów. Kurs obecnie podszedł do oporu w okolicach 4,1550, który broni złotego przed dalszym osłabieniem. Dzisiaj nie mamy zbyt wielu ważnych wydarzeń na rynkach finansowych, które mogłyby wpłynąć na notowania złotego. W związku z tym spodziewamy się, że rynek będzie się przygotowywał do bardzo prawdopodobnej, jutrzejszej obniżki stóp procentowych przez RPP. Na rynku zwiększył się popyt na opcje na zakup waluty euro za złotówki, a to jest prognostykiem tego, że rynek spodziewa się większego i długoterminowego osłabienia złotego do wspólnej waluty. Dlatego kursy wymiany walut jakie widzimy obecnie, mogą być ostatnią szansą na zakup waluty po niskim kursie.
Na wykresie CZK/PLN widać bardzo duże podobieństwo do ruchów EUR/PLN. Kurs korony czeskiej do złotego podszedł do okolic 0,1512, gdzie znajduje się techniczny opór, wstrzymujący dalsze umocnienie CZK. W związku z tym bazą dla tej pary walutowej jest para EUR/PLN i jeżeli dojdzie do przebicia oporu na tej parze, to również CZK/PLN powinien zacząć kierować się ku wyższym kursom,. Najbliższy opór znajduje się przy poziomie 0,1515, a kolejny 0,1521, który to jest naszą prognozą na najbliższe dwa tygodnie.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


11:00 - Strefa Euro - Inflacja producencka, styczeń.
Inflacja PPI (m/m) - prognoza -0,7%, poprzedni odczyt -1,0%.
Inflacja PPI (r/r) - prognoza -3,0%, poprzedni odczyt -2,7%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.