Cisza przed burzą

Powrót

Środa, 25 lutego 2015 r.

Kursy walut z godziny: 9:51

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1600

  4,1602

 • CHF/PLN

  3,8611

  3,8655

 • GBP/PLN

  5,6552

  5,6948

 • USD/PLN

  3,6562

  3,6695

 • DKK/PLN

  0,5551

  0,5587

 • SEK/PLN

  0,4335

  0,4375

 • NOK/PLN

  0,4791

  0,4827

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Cisza przed burzą


Rynek dalej oscyluje wokół tych samych poziomów. Wczorajsze wystąpienie prezesa FED było kontynuacją tego, co słyszeliśmy w komunikacie kilka dni temu. Na początku przemówienia dolar zaczął się umacniać, głównie z tego powodu, że dużo inwestorów kupowało dolara przed tym wydarzeniem. Jednak kiedy prezes Yellen zaczęła mówić o konkretach, wyszło że FED nie będzie się spieszył z podwyżką stóp, lecz będzie na nią gotowy. Jeśli tylko inflacja będzie rosła, podwyżka stóp nastąpi. W trakcie tej drugiej części USD na rynku zaczął tracić. USD/PLN spadł z poziomu 3,6910 do 3,6590. Przy tym dolnym poziomie mieści się wsparcie, które będzie wypychało kurs do góry i tego też się spodziewamy.
Złoty cały czas oscyluje przy podobnych poziomach, a my cały czas prognozujemy wyższe kursy. Dlaczego? Na rynku nie ma impulsu na konkretne umocnienie złotego. W relacji do dolara i do euro złoty spada do pewnego poziomu i nie ma siły zejść niżej. Nasza gospodarka nie zachwyca i dlatego tak jest. Nie ma prognoz, aby to się poprawiło w najbliższym czasie, dlatego w marcu prawdopodobnie nastąpi cięcie stóp przez RPP i złoty może dalej tracić. Dlatego naszym zdaniem obecnie mamy do czynienia z "ciszą przed burzą". Na razie wszystko wygląda w miarę dobrze, złoty się umacnia, ale niedługo może wystąpić ponowne osłabienie złotego i kurs wybije się ponad 3,7000 za dolara i 4,2000 za euro.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


16:00 - USA - Prezes Fed przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów.
17:30 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.