Większe umocnienie

Powrót

Piątek, 20 lutego 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:09

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1655

  4,1769

 • CHF/PLN

  3,8500

  3,8767

 • GBP/PLN

  5,6451

  5,6550

 • USD/PLN

  3,6761

  3,6797

 • DKK/PLN

  0,5571

  0,5609

 • SEK/PLN

  0,4335

  0,4369

 • NOK/PLN

  0,4813

  0,4849

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Większe umocnienie


Wczoraj złoty po raz kolejny zyskał na wartości. EUR/PLN jest w okolicach 4,1660 i jest blisko minimów tego tygodnia. Maksimum, które widzieliśmy w ostatnich pięciu dniach było na poziomie 4,1980. Z technicznego punktu widzenia kurs euro znajduje się teraz w takim miejscu, gdzie będzie trzeba trochę powalczyć, aby zejść niżej. Wczoraj mieliśmy trochę wahań na rynku, których przyczyną była sprawa Grecji. Pojawiają się coraz to nowe informacje i dochodzi do tego, że Grecja powoli kapituluje broniąc się przed bankructwem, a Niemcy sprzeciwili się wczoraj przekazaniu kolejnych pieniędzy, ponieważ wg nich Grecja nie ma planu naprawy gospodarki. Dlatego póki sytuacja się nie uspokoi, to będziemy mieli sporo ruchu na rynku.
Przy globalnym umocnieniu złotego straciła również korona norweska. NOK/PLN spadł poniżej 0,4850, a dalsze umocnienie złotego nie będzie sprzyjało poprawieniu sytuacji na tej parze.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:30 - Wlk. Brytania - Wyniki sprzedaży detalicznej, styczeń.
Sprzedaż detaliczna (r/r) - prognoza 6%, poprzedni odczyt 4,3%.
15:00 - Strefa Euro - Spotkanie ministrów finansów Strefy Euro (Eurogrupa).
15:45 - USA - Indeks PMI dla przemysłu, wst., luty - prognoza 53,6, poprzedni odczyt 53,9.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.