Przedłużony weekend Amerykanów

Powrót

Poniedziałek, 16 lutego 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:21

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1723

  4,1909

 • CHF/PLN

  3,9320

  3,9429

 • GBP/PLN

  5,6253

  5,6598

 • USD/PLN

  3,6511

  3,6677

 • DKK/PLN

  0,5593

  0,5639

 • SEK/PLN

  0,4331

  0,4369

 • NOK/PLN

  0,4811

  0,4849

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Przedłużony weekend Amerykanów


Ze względu na święto w USA możemy mieć dzisiaj spokojny dzień na walutach. Amerykanie obchodzą dzisiaj rocznicę urodzin Washingtona, tzw. Dzień Prezydenta. W weekend nie zadziało się nic, co mogłoby wstrząsnąć rynkiem. Dzisiaj wg deklaracji z Mińska zaczyna obowiązywać zawieszenie broni na Ukrainie. Póki co nie ma na razie żadnej reakcji na złotym, ani euro na rynkach nie zyskuje z tego powodu. EUR/PLN waha się w okolicach z piątku 4,1800 i dzisiaj prawdopodobnie nie zobaczymy większych zmian. Handel może się cechować małymi wahaniami kursów, z wyjątkiem pary CHF/PLN, która od rana spada.
Mimo tego, że poniedziałek będzie prawdopodobnie spokojny, to nie koniecznie przedłuży się to na resztę tygodnia. W nadchodzących dniach czekają nas publikacje danych dotyczące inflacji producenckiej, a także konsumenckiej. Jutro zostanie opublikowany indeks instytutu ZEW z Niemczech, który ma zawsze spore znaczenie na handel. Indeks Instytutu ZEW obrazuje nastroje analityków i inwestorów instytucjonalnych w odniesieniu do sytuacji gospodarczej w Niemczech. Publikacja tego indeksu może być wskazówką dla inwestorów, jak będą grali najwięksi inwestorzy, czy wśród nich będzie dominowała prognoza wzrostu, czy spadku indeksów giełdowych.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


Kanada - Dzień Rodziny
USA - Dzień Prezydenta
11:00 - Strefa Euro - Handel zagraniczny, grudzień.
Bilans handlu zagranicznego n.s.a. (EUR) - prognoza 20,5 mld, poprzedni odczyt 20,0 mld.
Bilans handlu zagranicznego s.a. (EUR) - poprzedni odczyt 20,0 mld.
15:00 - Strefa Euro - Spotkanie ministrów finansów Strefy Euro (Eurogrupa).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.