GBP/PLN walczy o spadek

Powrót

Piątek, 13 lutego 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:29

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1683

  4,1875

 • CHF/PLN

  3,9400

  3,9499

 • GBP/PLN

  5,6104

  5,6348

 • USD/PLN

  3,6475

  3,6625

 • DKK/PLN

  0,5585

  0,5619

 • SEK/PLN

  0,4305

  0,4349

 • NOK/PLN

  0,4791

  0,4829

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


GBP/PLN walczy o spadek


Dzisiaj złoty ponownie się umacnia. GBP/PLN waha się w okolicach 5,6100 i toczy się walka o zejście pod ten poziom. Wsparcie, które może zahamować obecne spadki znajduje się w okolicach 5,6000. Wczorajszy rozejm zawarty w Mińsku poprawił trochę sytuację na rynkach, jednak w mediach krążą informacje, że Putin i tak będzie realizował swoje zamiary w związku z walkami na wschodzie Ukrainy. W związku z tym poprawa nastrojów na europejskich walutach może być tylko chwilowa i niedługo znów zobaczymy słabość złotego na rynkach. Do tego dzisiaj opublikowano odczyt PKB za IV kwartał 2014 roku i w stosunku rocznym wyniósł on 3%, gdzie prognozy były na poziomie 3,15%. To zbliża perspektywę obniżki stóp procentowych w Polsce.
CZK/PLN odbił w dniu wczorajszym i dzisiejszy bardzo słaby odczyt PKB za IV kwartał w Czechach nie spowodował osłabienia się czeskiej waluty do złotego. PKB wyniosło 1,3% w stosunku rocznym przy prognozach na poziomie 1,9%.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


11:00 - Strefa Euro - Produkt Krajowy Brutto, wst., IV kw.
PKB s.a., wst. (r/r) - prognoza 0,8%, poprzedni odczyt 0,8%.
14:00 - Polska - Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, styczeń.
Inflacja CPI (r/r) - prognoza -1,2%, poprzedni odczyt -1,0%.
15:55 - USA - Indeks Uniwersytetu Michigan, wst., luty - prognoza 98,1, poprzedni odczyt 98,1.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.