Informacje z Mińska pomagają

Powrót

Czwartek, 12 lutego 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:48

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1850

  4,2015

 • CHF/PLN

  3,9812

  3,9869

 • GBP/PLN

  5,6201

  5,6599

 • USD/PLN

  3,6875

  3,7069

 • DKK/PLN

  0,5601

  0,5639

 • SEK/PLN

  0,4335

  0,4369

 • NOK/PLN

  0,4805

  0,4829

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Informacje z Mińska pomagają


Dobre informacje popłynęły z Mińska i od razu złoty zyskuje na rynku. W stolicy Białorusi zawarto porozumienie o zawieszeniu broni od poniedziałku. Jest to informacja, która daje nadzieje na zakończenie konfliktu na wschodzie Ukrainy. Po tej informacji złoty zaczął się od razu umacniać. EUR/PLN spadł z poziomu 4,2060 do 4,1881 w czasie euforii po dobrych informacjach. Teraz sytuacja się trochę uspokoiła i kursy delikatnie odbijają do góry. Na razie nie ma co spekulować, jak się rozwinie dalej ta sytuacja. Trzeba czekać. Zakończenie konfliktu na wschodzie, następnie zniesienie sankcji, które zostały nałożone na Rosję, przyspieszyłyby wzrost gospodarczy w naszym kraju. Jednak poczekajmy jak te wszystkie postanowienia będą funkcjonowały w rzeczywistości, ale jest nadzieja na zakończenie konfliktu i na przyspieszenie gospodarcze.
Dziś o godzinie 9:30 Bank Centralny Szwecji obniżył stopy procentowe z poziomu 0% do -0,1% oraz wprowadził QE z zamiarem skupowania obligacji o zapadalności 1-5 lat. Ta decyzja wywołała gwałtowne osłabienie korony szwedzkiej do złotego i kurs znajduje się teraz w okolicach 0,4355. QE w Szwecji może być początkiem długoterminowego trendu spadkowego na SEK/PLN.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


14:30 - USA - Wyniki sprzedaży detalicznej, styczeń.
Sprzedaż bez samochodów (m/m) - prognoza -0,4%, poprzedni odczyt -1%.
Sprzedaż detaliczna (m/m) - prognoza -0,5%, poprzedni odczyt -0,9%.
14:30 - USA - Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, tydzień - prognoza 285 tys., poprzedni odczyt 278 tys.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.