Porażka gospodarcza

Powrót

Środa, 11 lutego 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:19

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1961

  4,2125

 • CHF/PLN

  4,0100

  4,0377

 • GBP/PLN

  5,6555

  5,6899

 • USD/PLN

  3,7101

  3,7200

 • DKK/PLN

  0,5621

  0,5655

 • SEK/PLN

  0,4431

  0,4467

 • NOK/PLN

  0,4881

  0,4915

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Porażka gospodarcza


Złoty nie może wyhamować przed dalszym spadkiem wartości i jeżeli tak dalej pójdzie, to zobaczymy w marcu poziomu z I połowy stycznia. CHF/PLN cały czas wybija się ponad poziom 4,0000 i nie chce zejść poniżej. Ta sytuacja jest potwierdzeniem znaczenia poziomu 4,0000 i każde jego naruszenie może spowodować mocny ruch w którąś ze stron. EUR/CHF waha się w okolicy 1,0500, ale pozostając pod tym poziomem daje większa szansę na franka powyżej 4 złotych w relacji do złotego. Szwajcarzy cały czas się bronią i krążą na rynku plotki, że Swiss National Bank cały czas interweniuje na rynku FX, próbując franka osłabić. Jednak my nie jesteśmy optymistami jeżeli chodzi o spadek CHF/PLN. Można łatwo wywnioskować, jeśli cały czas piszemy o słabym złotym, o prognozowanej obniżce stóp i o przygotowywaniu się rynku do tego wydarzenia, to szanse na mocniejszego złotego do franka też są nikłe.
Sytuacja na Ukrainie na razie nie wpływa zbytnio na rynki finansowe. Większe zainteresowanie sytuacją Grecji i Strefy Euro odciąga uwagę od naszych wschodnich sąsiadów. Jednak nie można bagatelizować tego, co dzieje się na wschodzie Starego Kontynentu w odniesieniu do rynków finansowych. Konflikt może okazać się tykającą bombą gospodarczą dla Europy Wschodniej, ponieważ bankructwo Ukrainy jest bardzo prawdopodobne, słabość gospodarcza Rosji się powiększa, a wojna powoduje brak rentownych inwestycji, przez co firmy niechętnie tam inwestują. Może się niedługo okazać, że Polska będzie granicą rozwijających się europejskich gospodarek, bo to, co będzie dalej, na wschód, to będzie jedna wielka porażka gospodarcza. Wymienione przyczyny mogą skutkować tym, że będziemy konkurowali z zachodem Europy i pytanie na ile nasze eksport będzie wyglądał na tle lepiej rozwiniętych gospodarek Europy Zachodniej. Import sobie będzie radził, ale problem może polegać na tym, że kapitał będzie z Polski mocniej wypływał, a jeżeli nadejdzie kryzys finansowy może się to bardzo mocno odbić na naszej gospodarce.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


16:30 - Strefa Euro - Spotkanie ministrów finansów Strefy Euro (Eurogrupa).
20:00 - USA - Budżet federalny (USD), styczeń - prognoza -9,9 mld, poprzedni odczyt 2 mld.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.