W lutym nie będzie lepiej

Powrót

Wtorek, 10 lutego 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:09

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1827

  4,1880

 • CHF/PLN

  4,0010

  4,0165

 • GBP/PLN

  5,6251

  5,6602

 • USD/PLN

  3,6975

  3,7135

 • DKK/PLN

  0,5611

  0,5645

 • SEK/PLN

  0,4401

  0,4439

 • NOK/PLN

  0,4871

  0,4899

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


W lutym nie będzie lepiej


Wczoraj złoty ponownie zaczął tracić na rynku walutowym. USD/PLN wrócił ponad 3,7000 i prawdopodobnie będzie wspinał się dalej. Wyżej wymieniony poziom może stanowić pewien opór przed dalszym wzrostem wartości dolara do złotego, jednak z analizy wykresu jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że kurs wzrośnie do okolic 3,7400. Napięta sytuacja w Grecji i coraz to nowe informacje nie pomagają stabilności w Europie. Do tego prognozujemy, że w marcu RPP obniży stopy procentowe, a na rynku pojawiają się już takie prognozy ze strony banków. Do tej decyzji rynek będzie się przygotowywał cały luty i możliwe, że ten miesiąc będzie słaby dla złotego. W przypadku cięcia stóp USD/PLN może podejść do okolic 3,7600-3,7800.
Na CZK/PLN również widać słabość złotego. Kurs po zejściu poniżej 0,1500 odbił się w górę i oscyluje w granicach 0,1510. W umocnieniu korony czeskiej pomogły wczorajsze dane CPI, które mimo iż prognozy zakładały scenariusz deflacyjny, to dane pozytywnie zaskoczyły pokazując, że inflacja w stosunku rocznym stoi w miejscu i czeska gospodarka nie wpadła w deflację.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:30 - Wlk. Brytania - Wyniki produkcji przemysłowej, grudzień.
Produkcja przemysłowa (m/m) - prognoza 0,1%, poprzedni odczyt -0,1%.
Przetwórstwo przemysłowe (m/m) - prognoza -0,1%, poprzedni odczyt 0,7%.
Produkcja przemysłowa (r/r) - prognoza 0,8%, poprzedni odczyt 1,1%.
Przetwórstwo przemysłowe (r/r) - prognoza 2,0%, poprzedni odczyt 2,7%.
14:20 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Richmond (Jeffrey Lacker).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.