Nerwowo w Grecji i strach PLN

Powrót

Czwartek, 5 lutego 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:09

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1700

  4,1775

 • CHF/PLN

  3,9600

  3,9675

 • GBP/PLN

  5,5653

  5,5830

 • USD/PLN

  3,6535

  3,6695

 • DKK/PLN

  0,5571

  0,5607

 • SEK/PLN

  0,4405

  0,4444

 • NOK/PLN

  0,4791

  0,4825

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Nerwowo w Grecji i strach PLN


W nocy mieliśmy trochę ruchu na rynku walutowym. Późnym wieczorem ECB zapowiedział, że od 11 lutego nie będzie akceptował greckich obligacji jako zabezpieczenia. To może być wstęp do wyjścia Grecji ze Strefy Euro. Działanie ECB pogarsza sytuację greckich banków, może wywołać dalszy spadek zaufania do nich, co będzie skutkowało wypłacaniem depozytów i bankructwami. Nie jest do dobra sytuacja dla Grecji, jak również dla euro. Po tej zapowiedzi wspólna waluta zaczęła mocno tracić na rynku w stosunku do dolara. Nie jest to też dobra informacja dla złotego, ponieważ pokazuje to, że sytuacja w Europie nie jest stabilna.
Wczoraj odbyło się posiedzenie RPP, która zdecydowała, że stopy procentowe pozostaną na tym samym poziomie. Jednak prezes Belka powiedział, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych i może to być obniżka o 50 punktów bazowych. Prezes NBP powiedział również, że umacniający się złoty jest problemem do rozważań. Brak obniżek stóp procentowych oraz napięta sytuacja w Grecji może bardzo negatywnie zadziałać na złotego. Na naszej walucie może być bardzo nerwowo. Jeżeli Grecy dalej będą się borykać z problemami, a RPP obniży stopy, to możemy widzieć mocne osłabienie złotego i wyjście EUR powyżej 4,2000, a USD ponad 3,7000.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


13:00 - Wlk. Brytania - Decyzja ws. stóp procentowych, luty - prognoza 0,5%, poprzedni odczyt 0,5%.
13:30 - USA - Raport Challengera, styczeń - poprzedni odczyt 32,64 tys.
14:30 - USA - Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, tydzień - prognoza 290 tys., poprzedni odczyt 265 tys.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.