Przestój w USA

Powrót

Wtorek, 3 lutego 2015 r.

Kursy walut z godziny: 9:54

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,1751

  4,1899

 • CHF/PLN

  3,9600

  3,9855

 • GBP/PLN

  5,5152

  5,5499

 • USD/PLN

  3,6761

  3,6939

 • DKK/PLN

  0,5591

  0,5619

 • SEK/PLN

  0,4431

  0,4469

 • NOK/PLN

  0,4823

  0,4869

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Przestój w USA


Dolar po ostatnich wysokich poziomach rozpoczął z ostatnim tygodniem stycznia trend spadkowy. Obecnie USD/PLN jest w okolicach 3,6950. Z technicznego punktu widzenia najbliższe wsparcie broniące przed dalszymi spadkami jest poziom 3,6470. Jeżeli chodzi o możliwe odbicie do góry to może ono dojść do okolic 3,7290. Fala osłabienia dolara do złotego nie jest spowodowana słabością dolara na całym rynku, ponieważ radzi on sobie nieźle. Jednak napływ kapitału do Polski po ostatniej decyzji ECB powoduje takie skutki. Dziś popołudniu mamy ważne dane na temat zamówień z USA. Póki co prognozy pokazują, że odczyty mogą być słabsze niż poprzednio. Amerykańska gospodarka delikatnie zwalnia, nawet indeksy giełdowe ostatnio się trochę osuwają w dół, dlatego możemy mieć do czynienia z lekkim przegrzaniem.
NOK/PLN zaczął trochę odbijać. Cena ropy Brent wzrosła z 44 do okolic 50 USD za baryłkę i to jest główny powód. Po makabrycznych spadkach z połowy grudnia nie ma już śladu.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


11:00 - Strefa Euro - Inflacja producencka, grudzień.
Inflacja PPI (m/m) - prognoza -0,7%, poprzedni odczyt -0,3%.
Inflacja PPI (r/r) - prognoza -2,5%, poprzedni odczyt -1,6%.
16:00 - USA - Zamówienia na dobra bez środków trans., fin. (m/m), grudzień - prognoza -0,8%, poprzedni odczyt -1,3%.
16:00 - USA - Zamówienia na dobra trwałego użytku, fin. (m/m), grudzień - prognoza -3,4%, poprzedni odczyt -2,1%.
16:00 - USA - Zamówienia w przemyśle (m/m), grudzień - prognoza -0,1%, poprzedni odczyt -0,7%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.