Jak zareaguje USD?

Powrót

Środa, 28 stycznia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:00

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2205

  4,2397

 • CHF/PLN

  4,1100

  4,1395

 • GBP/PLN

  5,6451

  5,6610

 • USD/PLN

  3,7250

  3,7399

 • DKK/PLN

  0,5661

  0,5695

 • SEK/PLN

  0,4521

  0,4565

 • NOK/PLN

  0,4791

  0,4815

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Jak zareaguje USD?


Duże wahania nie ustępują na rynku walutowym. Wczoraj przedział, w jakim poruszał się CHF/PLN, wyznaczały poziomy 4,0620 i 4,1860. Rozpiętość wynosi ponad 12 groszy, co pokazuje, że na rynku dalej nie jest stabilnie. Dzisiaj inwestorzy wyczekują wydarzeń zza oceanu, gdzie FOMC podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych. Styczeń jest tak emocjonujący, że w mediach nie było żadnych spekulacji dotyczących dzisiejszego posiedzenia. Frank i europejskie QE przyćmiło wszystko, jednak nie można lekceważyć informacji płynących z dzisiejszego wystąpienia Janet L. Yellen. Stopy w USA prawdopodobnie pozostaną na tym samym poziomie, a prezes FED może odnieść się do sytuacji w Europie i ocenić jak może ona wpłynąć na amerykańską gospodarkę. To właśnie słowa dotyczące drugiej części poprzedniego zdania mogą mieć największe znaczenie dla USD i tego, co wydarzy się z tą walutą wieczorem. Spojrzenie techniczne na USD/PLN pokazuje nam, że wartość dolara może być trochę zawyżona. Spekulanci wiedząc, co się wydarzy w Europie masowo kupowali dolara i podbijali jego cenę w górę i to może spowodować, że w najbliższym czasie zobaczymy przecenę amerykańskiej waluty. Techniczne wsparcie znajduje się w okolicach 3,7090, a kolejne przy 3,6470. Jeżeli wypowiedź pani prezes FED będą miały w sobie nutkę pesymizmu, to możemy zobaczyć kurs w okolicach niższego wsparcia. Niewykluczone, że FED też będzie chciał trochę uspokoić euforie na dolarze. Dane makro w ostatnim miesiącu nie były oszałamiające, dlatego możemy zaryzykować prognozę, która zakłada spadek wartości dolara w najbliższym czasie.
Minister ropy Arabii Saudyjskiej spotkał się w ambasadorami Rosji i Norwegii w sprawie stabilizacji cen ropy. Arabski przedstawiciel rządu dał do zrozumienia, że to producenci spoza OPEC powinni pierwsi obniżyć dostawy ropy. To, że Arabia Saudyjska dyktuje warunki Rosji i Norwegii nie pozostawia wątpliwość, kto rządzi na tym rynku. NOK/PLN podobnie jak wczoraj waha się w okolicach 0,4800.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


20:00 - USA - Decyzja FOMC ws. stóp procentowych, styczeń - prognoza 0-0,25%, poprzedni odczyt 0-0,25%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.