Złoty silniejszy

Powrót

Poniedziałek, 26 stycznia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:17

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2235

  4,2300

 • CHF/PLN

  4,2002

  4,2599

 • GBP/PLN

  5,6399

  5,6500

 • USD/PLN

  3,7563

  3,7745

 • DKK/PLN

  0,5661

  0,5695

 • SEK/PLN

  0,4501

  0,4545

 • NOK/PLN

  0,4821

  0,4869

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Złoty silniejszy


Weekend dla złotego był całkiem spokojny. Mimo nowej ofensywy w Donbasie złoty jest stabilny i nie traci mocno na wartości. EUR/PLN znajduje się obecnie w okolicach 4,2300 i możemy zobaczyć lekkie odreagowanie w okolice 4,2450. Jednak uruchomienie QE w Europie pomoże złotemu w umocnieniu i tego w najbliższych miesiącach się spodziewamy. Niestety przyczyną umocnienia nie jest siła naszej gospodarki, lecz zamierzona słabość euro. Są obawy, że ta sytuacja może pogorszyć sytuację gospodarczą w Polsce, jednak poczekajmy najbliższe pół roku i wtedy będziemy mogli wysnuć pierwsze wnioski.
NOK/PLN spadł trochę w końcówce poprzedniego tygodnia i kurs znajduje się w okolicy 0,4850. Prognozujemy dalsze spadki wartości korony norweskiej do złotego w okolice 0,4750.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


Brak wydarzeń na dziś.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.