Dolar czeka na ECB. Chorwacja zamraża franka.

Powrót

Wtorek, 20 stycznia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 9:45

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,3200

  4,3349

 • CHF/PLN

  4,2550

  4,2599

 • GBP/PLN

  5,6520

  5,6599

 • USD/PLN

  3,7261

  3,7429

 • DKK/PLN

  0,5791

  0,5825

 • SEK/PLN

  0,4561

  0,4599

 • NOK/PLN

  0,4871

  0,4901

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Dolar czeka na ECB. Chorwacja zamraża franka.


Wszystko co się dzieje na rynkach jest ukierunkowane na czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Rynek spodziewa się wprowadzenia QE w eurolandzie, dlatego nie ma na razie wyznaczenia nowego kierunku na złotym. USD/PLN cały czas trzyma się powyżej poziomu 3,7000. Inwestorzy nie chcą sprzedawać amerykańskiej waluty, ze względu na jej prawdopodobne umocnienie, jeśli oczekiwania rynku wobec ECB spełnia się. Jeżeli prezes Mario Draghi ogłosi QE w czwartek, to USD/PLN może podejść pod poziom 3,8000, jeżeli nie, to możemy zejść pod 3,7000. Nie możemy dzisiaj przedstawić konkretnej prognozy, jak zachowa się kurs za dwa dni, ponieważ wszystko zależy od tego, co zrobi ECB. Oczekiwania rynku przytoczyliśmy powyżej, dlatego większe jest prawdopodobieństwo, że luzowanie ilościowe zostanie wprowadzone, jednak to nie rynek, a zarząd banku Strefy Euro o tym zdecyduje. Wiele zależy od prezesa ECB, na którego są zwrócone oczy z całego świata.
NOK/PLN po ostatnich zawirowaniach na rynku wzrósł do okolic 0,4900 i tam na razie grzeje sobie miejsce. Przyczyną tego skoku jest słabość złotego, ponieważ sytuacja na rynku ropy jest na razie w miarę stabilna, a nie od wczoraj złoty boryka się ze słabością na rynku walutowym.
Sprawa z frankiem szwajcarskim dalej się nie uspokaja. Dziś rano chorwacki rząd poinformował, że zamraża na rok kurs swojej waluty wobec franka szwajcarskiego na poziomie sprzed ostatniego gwałtownego skoku. Taki ruch ma pomóc lokalnym kredytobiorcom - pisze Reuters.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


11:00 - Niemcy - Indeks instytutu ZEW, styczeń - prognoza 40,0, poprzedni odczyt 34,9.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.