Historyczne chwile

Powrót

Poniedziałek, 19 stycznia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:30

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,3101

  4,3200

 • CHF/PLN

  4,2701

  4,2949

 • GBP/PLN

  5,6151

  5,6547

 • USD/PLN

  3,7121

  3,7297

 • DKK/PLN

  0,5781

  0,5819

 • SEK/PLN

  0,4561

  0,4599

 • NOK/PLN

  0,4903

  0,4929

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Historyczne chwile


Początek tygodnia zapowiada się niezbyt pasjonująco, jednak to może być tydzień historyczny. W poprzednim tygodniu historia tworzyła się na naszych oczach, kiedy kurs CHF/PLN wyskoczył ponad 4 złote i jest najwyżej w historii. W tym tygodniu w czwartek, podczas posiedzenia ECB może zostać ogłoszone QE w Strefie Euro, co będzie pierwszym takim wydarzeniem w strefie wspólnej waluty. Przed tą decyzją euro na rynku walutowym słabnie, jednak nie do złotego. EUR/PLN wzrósł w zeszłym tygodniu o około 8 groszy. Na rynku ryzyko nie jest w cenie, dlatego inwestorzy uciekają od takich walut jak PLN i lokują do bezpieczniejszych, np. CHF. Jednak po ogłoszeniu QE złoty może trochę zyskać w stosunku do euro. Ciężko też powiedzieć jakiej skali to będzie ruch, jak mocno EUR/PLN zareaguje na to wydarzenie, ponieważ w historii eurolandu czegoś takiego jeszcze nie było. Na pewno program QE, czyli luzowanie ilościowe, skup obligacji z rynku, ma na celu osłabienie wspólnej waluty i tak się dzieje i będzie działo do innych walut największych państw, a przy słabym złotym reakcja może nie być aż tak monumentalna.
CHF/PLN po weekendzie nadal niespokojny. Dzisiejsze dzienne wahania to już około 8 groszy, a nie mamy jeszcze nawet godziny 11. Spodziewamy się, ze ten tydzień może jeszcze przynieść trochę nerwów na szwajcarskiej walucie i tak duże wahania są okazją do tego, aby łapać niżej kurs, który kilka razy w ciągu dnia schodzi poniżej 4,3000.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


17:00 - Strefa Euro - Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Benoit Coeuré).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.