GBP/PLN może dzisiaj zaskoczyć

Powrót

Wtorek, 13 stycznia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:05

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2725

  4,2840

 • CHF/PLN

  3,5650

  3,5745

 • GBP/PLN

  5,4700

  5,4998

 • USD/PLN

  3,6133

  3,6299

 • DKK/PLN

  0,5733

  0,5755

 • SEK/PLN

  0,4501

  0,4535

 • NOK/PLN

  0,4652

  0,4677

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


GBP/PLN może dzisiaj zaskoczyć


W pierwszy dzień tygodnia nie było na rynku żadnego "dyrygenta", który pokierowałby rynkiem. Ruchem walut sterował eurodolar. Dzisiaj sytuacja będzie inna. GBP/PLN może dzisiaj trochę się poruszyć, ze względu na dane o inflacji CPI i PPI, której publikacja nastąpi o godzinie 10:30. Od szczytów funta, czyli okolice 5,6200, kurs już jest 15 groszy niżej i przed dalszym spadkiem broni go techniczne wsparcie, które mieści się przy poziomach 5,4200-5,4580. Dzisiejsza publikacja może nie obyć się bez zaskoczenia. Prognozujemy, że dane nie będą zbytnio zadowalające i GBP/PLN może spaść. UK dostaje rykoszetem od Strefy Euro i słabość w gospodarce też zaczyna gościć na Wyspach od ostatniego kwartału minionego roku, dlatego inflacja też może być niższa od oczekiwań.
Dzisiaj rano mieliśmy publikacje danych nt. inflacji ze Szwecji. Dane były lepsze od prognoz i od razu SEK/PLN wzrósł o pół grosza. Szwecja boryka się ostatnio z problemami. Dane o produkcji były tragiczne i inwestorzy prognozują, że Szwedzki Bank Centralny może wprowadzić ujemne stopy depozytowe, dlatego rynek tak pozytywnie zareagował na powyższe dane. Jednak najważniejszy głos w tej dyskusji ma Sveriges Riksbank i decyzja dotycząca stóp procentowych wskaże kierunek koronie szwedzkiej.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:30 - Wlk. Brytania Inflacja konsumencka grudzień.
Inflacja CPI (r/r) - prognoza 0,7%, poprzedni odczyt 1,0%.
Inflacja bazowa CPI (r/r) - prognoza 1,4%, poprzedni odczyt 1,2%.
Inflacja RPI (r/r) - prognoza 1,6%, poprzedni odczyt 2,0%.
10:30 - Wlk. Brytania Inflacja producencka, grudzień.
Inflacja bazowa PPI (r/r) - prognoza 1,1%, poprzedni odczyt 1,4%.
Inflacja PPI (r/r) - prognoza -0,6%, poprzedni odczyt -0,1%.
20:00 - USA - Budżet federalny (USD), grudzień - prognoza 22 mld, poprzedni odczyt -56,8 mld.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.