Niepewność na NOK/PLN

Powrót

Poniedziałek, 12 stycznia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 9:44

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2605

  4,2789

 • CHF/PLN

  3,5500

  3,5639

 • GBP/PLN

  5,4450

  5,4749

 • USD/PLN

  3,6055

  3,6195

 • DKK/PLN

  0,5721

  0,5755

 • SEK/PLN

  0,4455

  0,4499

 • NOK/PLN

  0,4661

  0,4697

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Niepewność na NOK/PLN


Ropa ponownie zaczyna spadać i korona norweska też leci w dół. NOK/PLN co prawda utrzymuje się ponad 0,4650, ale nie zakładamy optymistycznych prognoz. Ceny ropy Brent cały czas wahają się w okolicach 50 USD za baryłkę. W zeszłym tygodniu widzieliśmy lekkie odbicie w górę, jednak to była tylko chwilowa korekta i nadal bardziej prawdopodobne są spadki tego surowca. Korona norweska mimo wszystko radzi sobie nieźle. Widzieliśmy już poziomy poniżej 0,4500, a NOK/PLN zaliczył dołek na 0,4250, więc kurs 4 grosze wyższy od tego, co widzieliśmy w połowie grudnia przy wyższych cenach ropy może być zadowalający. Na pewno każde odbicie w górę może być dobrym momentem na sprzedaż korony norweskiej, mając na uwadze panujący trend spadkowy i niepewną sytuację na tej walucie.
Dzisiaj nie mamy zbyt wielu danych z rynku, jednak od rana kurs USD/PLN idzie w górę. Wszystko za sprawą spadającego eurodolara i tworzenia nowych okresowych minimów. Kurs jest obecnie w okolicach 3,6120, a przy dalej spadającym EUR/USD możemy zobaczyć dzisiaj poziomy powyżej 3,6200.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


18:40 - USA - Wystąpienie szefa Fed z Atlanty (Dennis Lockhart).

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.