Dolar zaatakuje

Powrót

Piątek, 9 stycznia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 10:00

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2769

  4,2899

 • CHF/PLN

  3,5700

  3,5769

 • GBP/PLN

  5,4701

  5,4999

 • USD/PLN

  3,6233

  3,6399

 • DKK/PLN

  0,5741

  0,5779

 • SEK/PLN

  0,4501

  0,4519

 • NOK/PLN

  0,4721

  0,4757

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Dolar zaatakuje


Koniec tygodnia przyniesie nam sporo emocji. Dzisiaj USD/PLN ponownie może zaliczyć konkretny ruch w górę, ponieważ o godzinie 14:30 zostaną opublikowane dane z rynku pracy. Ostatnie odczyty z USA były bardzo dobre, zresztą kapitał z Europy cały czas ucieka za ocean i inwestorzy tam chętniej będą pomnażali swoje zyski, dlatego może to skutkować większą ilością miejsc pracy. Prognozujemy, że dzisiejsze dane mogą być lepsze od poprzednich odczytów i rynek zareaguje kupując dolara, dlatego możemy się spodziewać, że USD/PLN może dzisiaj powrócić w rejon 3,6500 i nie wykluczone, że poziom ten może być dzisiaj testowany. Złoty na rynku trochę się wczoraj umocnił. Gdyby narodowa waluta była dalej w takiej słabości jak na przełomie roku, to moglibyśmy dziś widzieć nawet 3,7000.
Dzisiaj rano opublikowano sporo ważnych danych z Czech. Wniosek jest następujący: gospodarka na razie nie zwalnia, jednak panująca deflacja oraz rosnąca stopa bezrobocia nie są dobrym prognostykiem na początek Nowego Roku. Dlatego CZK/PLN zbliża się do poziomu 0,1530 i możliwe, że powróci tendencja osłabienia korony czeskiej, ze względu na to, że w zeszłorocznych wypowiedziach słyszeliśmy, że Czechy będą dążyć do tego, aby ich waluta nie była za mocna.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


10:30 - Wlk. Brytania - Wyniki produkcji przemysłowej, listopad.
Produkcja przemysłowa (m/m) - prognoza 0,2%, poprzedni odczyt -0,1%.
Przetwórstwo przemysłowe (m/m) - prognoza 0,3%, poprzedni odczyt -0,7%.
Produkcja przemysłowa (r/r) - prognoza 1,6%, poprzedni odczyt 1,1%.
Przetwórstwo przemysłowe (r/r) - prognoza 2,3%, poprzedni odczyt 1,7%.
14:30 - USA - Sytuacja na rynku pracy, grudzień.
Stopa bezrobocia - prognoza 5,7%, poprzedni odczyt 5,8%.
Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym - prognoza 240 tys., poprzedni odczyt 321 tys.
Zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym - prognoza 230 tys., poprzedni odczyt 314 tys.
Długość tygodnia pracy - prognoza 34,6godz., poprzedni odczyt 34,6godz.
Płaca godzinowa (m/m) - prognoza 0,2%, poprzedni odczyt 0,4%.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.