EUR/PLN w miejscu

Powrót

Czwartek, 8 stycznia 2015 r.

Kursy walut z godziny: 9:41

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,3005

  4,3067

 • CHF/PLN

  3,5851

  3,5855

 • GBP/PLN

  5,4650

  5,4947

 • USD/PLN

  3,6301

  3,6455

 • DKK/PLN

  0,5743

  0,5779

 • SEK/PLN

  0,4543

  0,4577

 • NOK/PLN

  0,4701

  0,4721

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


EUR/PLN w miejscu


Słabość złotego na rynku jest dalej widoczna. Wczoraj zostały opublikowane szacunkowe dane inflacji HICP ze Strefy Euro, które pokazały, że deflacja się pogłębia. Wieczorem amerykański bank Goldman Sachs zmienił prognozę dotyczącę QE w Europie z marca na 22 stycznia. W związku z tym eurodolar zalicza kolejne okresowe minima i doszedł już do poziomu 1,1800. Ta słabość euro do dolara nie przekłada się na zmianę kursu EUR/PLN. Niestety obecna napięta sytuacja gospodarcza w Europie nie napawa pewnością inwestorów nadzieją, że jakakolwiek europejska waluta może być rentowna w najbliższym czasie, dlatego kapitał ucieka za ocean, a złoty ani trochę tego kapitału nie przygarnia. Mając na uwadze przedstawioną powyżej sytuację prognozujemy, że EUR/PLN w najbliższym tygodniu będzie się utrzymywał w przedziale wahań 4,2900-4,3150. Ewentualne umocnienie złotego może nastąpić po ogłoszeniu QE przez ECB.
Dzisiaj w kalendarium mamy ogłoszenie decyzji ws. stóp procentowych w UK o godzinie 13. Stopy procentowe prawie na pewno pozostaną na tym samym poziomie, jednak ważniejsze będzie to co powie prezes Mark Carney, w związku z dalszą polityką pieniężną w Zjednoczonym Królestwie. Sytuacja ostatnio nie wygląda najlepiej, dlatego prognozujemy spadek GBP/PLN popołudniu.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


11:00 - Strefa Euro - Inflacja producencka, listopad.
Inflacja PPI (m/m) - prognoza -0,2%, poprzedni odczyt -0,4%.
Inflacja PPI (r/r) - poprzedni odczyt -1,3%.
11:00 - Strefa Euro - Sprzedaż detaliczna, listopad.
Sprzedaż detaliczna w.d.a. (r/r) - poprzedni odczyt 1,4%.
13:00 - Wlk. Brytania - Decyzja ws. stóp procentowych, styczeń - prognoza 0,5%, poprzedni odczyt 0,5%.
13:30 - USA - Raport Challengera, grudzień - poprzedni odczyt 35,94 tys.
14:30 - USA - Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, tydzień - prognoza 290 tys., poprzedni odczyt 298 tys.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.