Złoty wraca do formy

Powrót

Wtorek, 30 grudnia 2014 r.

Kursy walut z godziny: Wtorek, 30 grudnia 2014 r.

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2925

  4,3045

 • CHF/PLN

  3,5800

  3,5869

 • GBP/PLN

  5,4701

  5,5049

 • USD/PLN

  3,5241

  3,5399

 • DKK/PLN

  0,5755

  0,5795

 • SEK/PLN

  0,4491

  0,4519

 • NOK/PLN

  0,4713

  0,4755

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Złoty wraca do formy


Sytuacja na rynku wraca do normy po piątkowych zawirowaniach. W dniu wczorajszym widzieliśmy głównie umacnianie się złotego na rynku. EUR/PLN jest na poziomach z początku poprzedniego tygodnia i z technicznego punktu widzenia jest szansa na umocnienie się złotego do okolic 4,2650. Tak jak wspominaliśmy wczoraj, piątkowe wybicie było spowodowane mniejszą płynnością na rynku, a nie rzeczywistą słabością polskiej waluty. Prawdopodobny przyszłoroczny skup obligacji z rynku daje nadzieję na mocniejszego złotego w relacji do euro. Jedynie deflacja, którą teraz obserwujemy może spowalniać ten proces, lecz i tak uważamy, że złoty zyska w przyszłym roku.
NOK/PLN oscyluje w okolicach 0,4700, a ostatnio widzimy spore wahania na tej parze. Sytuacja na rynku ropy naftowej trochę się uspokoiła i na razie nie powinniśmy oglądać zaskakujących ruchów w dół. Prognozujemy, że kurs będzie się utrzymywał w przedziale 0,4650-0,4750. Póki ceny ropy Brent nie zaczną ponownie spadać, ani bank centralny Norwegii ponownie nie obetnie stóp, to kurs będzie stabilny.


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


12:00 - Włochy - Inflacja producencka, listopad.
Inflacja PPI (m/m) - poprzedni odczyt -0,4%.
Inflacja PPI (r/r) - poprzedni odczyt -1,2%.
14:00 - Polska - Saldo rachunku bieżącego - kwartalne (EUR), III kw. - poprzedni odczyt -533 mln.
16:00 - USA - Indeks zaufania konsumentów - Conference Board, grudzień - prognoza 93, poprzedni odczyt 88,7.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.