Fajerwerki w minionym roku

Powrót

Środa, 31 grudnia 2014 r.

Kursy walut z godziny: Środa, 31 grudnia 2014 r.

 • Kupno:Sprzedaż:
 • EUR/PLN

  4,2710

  4,2800

 • CHF/PLN

  3,5610

  3,5669

 • GBP/PLN

  5,4652

  5,5049

 • USD/PLN

  3,5133

  3,5299

 • DKK/PLN

  0,5725

  0,5795

 • SEK/PLN

  0,4531

  0,4567

 • NOK/PLN

  0,4723

  0,4769

Najważniejsze informacje z rynku walutowego


Fajerwerki w minionym roku


W tym roku widzieliśmy sporo ciekawych wydarzeń na rynku walutowym. Przełomowym wydarzeniem w połowie roku było obniżenie stóp procentowych w Strefie Euro i w prowadzenie ujemnych stóp depozytowych. Amerykański FED w ostatnim kwartale zaczynał nas przygotowywać do podwyżki stóp procentowych w USA, która nastąpi prawdopodobnie w 2015 roku. Słabnący rubel i sankcje gospodarcze na Rosję wprowadziły sporo nerwowości na rynku, co też osłabiło złotego. Taniejąca ropa na rynku surowców nie tylko "dała w kość" Rosji, ale mocno ucierpiała także korona norweska. Te wydarzenia są wstępem do tego co może dziać się w przyszłym roku, o czym napiszemy 2 stycznia.
Wszystkim naszym czytelnikom chcemy życzyć, aby rok 2015 przyniósł wiele sukcesów w życiu zawodowym, aby zmiany kursów walutowych nie przeszkodziły przedsiębiorcom w uzyskiwaniu dodatnich marż handlowych, a kredytobiorcy nie musieli stresować się wysokim kursem franka. Życzymy również wiele radości, aby każde doświadczenie w tym Nowym Roku uczyło nas czegoś nowego.
Szczęśliwego Nowego Roku życzy,
Dział Dealerów


Kalendarz wydarzeń na dziś mogących mieć wpływ na kursy walut


13:00 - USA - Wnioski o kredyt hipoteczny, tydzień - poprzedni odczyt 0,9%.
14:30 - USA - Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, tydzień - prognoza 290 tys., poprzedni odczyt 280 tys.
15:45 - USA - Indeks Chicago PMI, grudzień - prognoza 60,1, poprzedni odczyt 60,8.

Niniejszy materiał przygotowany przez Igoria Trade S.A. ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Dane prezentowane w niniejszym materiale zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez Igoria Trade S.A. za wiarygodne, jednakże Igoria Trade S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i kompletności. Interpretacja wykresu jest subiektywną oceną analityka dotyczącą oceny technicznej wykresu. Wykres przygotowano za pomocą programu Microsoft Office. Źródłem danych są: Trejdoo.com, prasa finansowa lub internetowe serwisy finansowo-ekonomiczne. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. Użytkownicy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Igoria Trade S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody Igoria Trade S.A. jest zabronione.

Powrót

Copyright © 2016 Igoria Trade S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.